Takto budú vyzerať vianočné sviatky v Petržalke

Mikulas petrzalka ilu vianoce gi.jpg
Foto: Ilustračné, gettyimages

Tak ako každý rok, aj v tomto roku, samospráva pripravila pre Petržalčanov príjemnú vianočnú atmosféru spojenú nielen s tematickou výzdobou mestskej časti, ale aj so sprievodnými podujatiami, ktoré už majú svoju tradíciu.

Vianoce v Petržalke odštartujú 27. novembra postavením vianočného stromčeka a jeho ozdobením v nasledujúci deň. Pokračovať sa bude 30. novembra otvorením Vianočných trhov, ktoré budú trvať až do 19. decembra.

Pripravených bude 10 stánkov s občerstvením a 2 stánky s iným, vianočným, tovarom. Trhy budú otvorené v pondelok až piatok od 11.00 do 21.00 hod. a počas víkendu od 9.00 do 21.00 hod. Pre tých, ktorí si budú chcieť vychutnať starostovský punč, môžu tak spraviť 6. decembra v čase od 17.00 do 19.00 hod.

Program vianočných trhov bude naozaj nabitý a nebude v ňom chýbať divadielko, vianočné koledy, mladí vinšovníci ani vianočné stretnutie generácií, kde sa predstaví detský folklórny súbor Hájenka so seniorským speváckym zborom Melódia. Pre milovníkov rocku vystúpi skupina O.B.D.

Vianočné trhy nie sú jediným podujatím, ktoré si do konca roka samospráva pripravila. Keďže nielen počas Vianoc sa Mestská časť Petržalka snaží pomáhať, nebude to tak ani v období, ktoré by malo byť naplnené láskou, spolupatričnosťou a solidaritou. Preto 30. novembra zorganizovala MČ Mikulášsku kvapku krvi, ktorá sa bude konať v Dennom centre na Osuského ulici od 8.00 do 11.00 hod.

Počas Vianočnej Petržalky si na svoje prídu aj milovníci hudby a divadla, pre ktorých je pripravený koncert skupiny Fragile, predstavenia folklórnych súborov, komorné koncerty či kabaret Milana Markoviča Niekto príde, tentoraz s hosťom Róbertom Bezákom.

A aká by to bola vianočná atmosféra bez Mikuláša? Ten, aj so svojím pomocníkom čertom, zavíta presne na Mikuláša – 6. decembra o 15.30 h. Svoju petržalskú púť odštartuje na Ovsištskom námestí, odtiaľ pôjde ulicami Petržalky a o 17.00 hod. sa s deťmi stretne na Námestí republiky, kde nebude chýbať zaujímavý program, divadielko a hudba.

Mikuláš navštívi všetky deti. Tie, ktoré ho prídu pozdraviť do ulíc, ale aj tie v materských a základných školách, sociálnych zariadeniach či v nemocnici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk