Takto končia dopravné nehody spôsobené alkoholom: Polícia apeluje na vodičov, aby nikdy nesadali za volant opití

Dopravna nehoda alkohol za volantom bratislava kolaz.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Dopravné nehody sú veľmi nepríjemná vec a o to viac, keď je vodič pod vplyvom alkoholu. Aj v týchto dvoch prípadoch tomu bolo podobne, jeden vodič vyletel z kruhového objazdu a druhý narazil do stromu.

To, že šoférovanie pod vplyvom alkoholu prípadne omamných a psychotropných látok sa nevypláca, zistili aj stredajší nezodpovední vodiči. Jeden z vodičov v stredu približne o 3.15 hod. pri prechádzaní kruhovým objazdom od Podunajskej ulice v smere na Ráztočnú ulicu v Bratislave zišiel z cesty na chodník. Podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa 27-ročný vodič auta značky Volkswagen Golf pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy a svojim schopnostiam, následkom čoho spôsobil spomínanú nehodu.

Svojou nezodpovednou jazdou spôsobil poškodenie zábradlia a dopravného značenia. Celková škoda spôsobená nehodou bola vyčíslená na približne 5 000 eur. Žiadne osoby pri nehode neboli zranené a polícia vodičovi namerala 0,91 mg/l alkoholu v dychu čo predstavuje 1,9 promile.

Dopravna nehoda alkohol za volantom bratislava.jpg
KR PZ Bratislava

K druhej nehode došlo v stredu krátko pred 20.40 hod. v obci Dunajská Lužná. Ako informoval policajný hovorca, 46-ročný vodič šoféroval Ford Focus po Orechovej ulici v smere na Jánošíkovu ulicu, pričom pravdepodobne neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a s autom zišiel mimo cestu. Tam autom čelne narazil do stromu. Polícia namerala vodičovi dychovou skúškou 1,5 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 3,12 promile. Svojou jazdou sa vodič následkom nehody zranil, a preto bol prevezený k ošetreniu do jednej z nemocníc.

Dopravna nehoda alkohol za volantom bratislava zraneny.jpg
KR PZ Bratislava

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje vodičov, že alkohol ani iné návykové látky prípadne omamné a psychotropné látky v žiadnom prípade za volant nepatria. Pripomínajú tiež vodičom, že na Slovensku platí takzvaná nulová tolerancia výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk