Takúto nevšednú výstavu ste ešte nevideli: Michaela Kacsiová predstavuje performance Meow Spa

T3 kulturny prostriedok vystava.jpg
Foto: Výtvarníčka Michaela Kacsiová, www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Dajte svojim zmyslom príležitosť na dobrodružstvo v umení. Výstava Meow Spa od Michaely Kacsiovej sa otvára na Tyršovom nábreží a spája objektovú inštaláciu a autorskú performance, ponúkajúc divákom surrealizmus a reflexiu nad fluidným prepojením osobného selfcare a verejného priestoru.

V Bratislave sa blíži jedinečná kultúrna udalosť, ktorá zmení váš pohľad na umenie. Meow Spa, výstava od Michaely Kacsiovej, sa otvára už 20. júna 2024 o 18.00 hod. v kultúrnom priestore T3 na Tyršovom nábreží. Tento projekt nie je len obyčajnou výstavou, ale skôr surrealistickým priestorom medzi intímnym selfcare a verejným umením.

Michaella Kacsiová je absolventka odboru intermédií na VŠVU. Pri tvorbe sa inšpirovala motívom kúpeľov a ich symbolikou relaxácie a obnovy. V jej dielach však objavíte omnoho viac ako len toto. Svoju tvorbu podnecuje prítomnosťou dvoch symbolických postáv: hydry a mačky. Hydra je známa z antických mýtov a symbolizuje odolnosť a schopnosť neustálej obnovy, zatiaľ čo mačka je ikonou slobodného a nepoddajného správania sa.

Meow Spa neponúka len vizuálny zážitok, ale aj hlbokú reflexiu nad spoločenskými témami. Kacsiová prostredníctvom svojich diel vyzýva k hľadaniu nových foriem spolužitia a podnecuje odvahu k imaginácii a náhodnosti v živote. Výstava je určená nielen pre milovníkov umenia, ale pre všetkých, ktorí hľadajú priestor na introspekciu a diskusiu.

Okrem vernisáže bude súčasťou výstavy aj autorská performance v rámci Petržalka Gallery Weekend, ktorá sa uskutoční v sobotu 22. júna 2024 o 19.00 hod. Nezmeškajte príležitosť prejsť sa medzi jedinečnými dielami a zažiť nezabudnuteľný kultúrny zážitok v srdci Bratislavy.

Meow spa michaela kacsiova v t3.jpg
Foto: Výtvarníčka Michaela Kacsiová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk