Talentovaná pretekárka Chantal Smoleňáková vyhráva aj v Poľsku

Len osemročná talentovaná lyžiarka Chantal Smoleňáková zožala ďalší úspech na marcových majstrovstvách Slovenskej republiky v alpskom lyžovaní.

Prvé kolo obrovského slalomu sa konalo v Zuberci, kde v disciplíne slalom mini vyhrala prvé miesto. V pokračovaní majstrovstiev v Bachledovej doline v kategórii predžiakov a v disciplíne kombi race získala Chantal 1. miesto s časom 46,67 sekúnd. V disciplíne kombi race vďaka tomuto výsledku získala titul majsterky Slovenska. V obrovskom slalome sa umiestnila na 2. mieste s perfektným časom 47,69 sekúnd.

Po spočítaní časov si Chantal Smoleňáková odniesla trofej ako vicemajsterka majstrovstiev SR v obrovskom slalome predžiakov. Celkovo si teda Chantal z troch súťaží odniesla dvakrát titul majsterky Slovenska a jednu trofej ako vicemajsterka.

Chantal Smoleňáková na 1. mieste na majstrovstvách Slovenska v disciplíne kombi race. Foto: Archív Smoleňák

Svoje úspechy na Slovensku zúročila aj na ďalších pretekoch v Poľsku, kde sa 13. marca 2022 konali poľské majstrovstvá v meste Czorsztyn. Na pretekoch sa zúčastnilo 456 pretekárov z celého Poľska z rôznych vekových kategórií, organizátorom tejto súťaže bol Małopolski oblastný lyžiarsky zväz. V poľskej lige pretekala v siedmich kolách, z toho štyri boli obrovský slalom a tri disciplína kombi race.

Lyžiarka Chantal Smoleňáková počas pretekov v Poľsku. Foto: Archív Smoleňák

V celkovom hodnotení sa podarilo Chantal získať 2. miesto v poľskej lige MOZN a 3. miesto na majstrovstvách Poľska v disciplíne kombi race. Je to opäť perfektný úspech pre mladú pretekárku, keďže v poľskej lige lyžuje v kategórii s o rok staršími deťmi.

Chantal Smoleňáková s trojefou a diplomom za 2. miesto v poľskej lige a Chantal na svahu počas pretekov. Foto: Archív Smoleňák

Tieto úspechy si pripísala taktiež k celkovému 1. miestu v Zakopianskej lige v Poľsku v stredisku Kasprowy Wierch.

Chantal Smoleňáková ako víťazka na 1. mieste v Zakopianskej lige v Poľsku. Foto: Archív Smoleňák

V apríli už Chantal súťažila naspäť na domácej pôde a na 48. ročníku pretekov o Goralský klobúčik sa jej podarilo vyhrať kvalifikáciu. Celkovo v tejto súťaži získala 3. miesto v stredisku Ski Roháče Spálená.

Chantal Smoleňáková na 3. mieste na pretekoch o Goralský klobúčik. Foto: Archív Smoleňák