Talentované juniorské tanečnice z Juventy obhájili zlato na ME

Juniorske vitazky juventa.jpg
Juventa Bratislava

V pondelok sa domov vrátila úspešná výprava tanečného súboru Juventa Bratislava z Majstrovstiev Európy v Showdance, ktoré sa konali cez víkend v Petrohrade pod záštitou IDO (International Dance Organization). Tanečníci slovenskej reprezentácie zo súboru Juventa Bratislava si doviezli dve zlaté a tri bronzové medaily.

Juniorky z Juventy obhájili úlohu favoritiek a po minuloročnom zlate opätovne zvíťazili v kategórii formácií s choreografiou Eriky Šimonovej Príchod zimy. Formácie sa radia ku kráľovským tímovým disciplínam, v juniorskej kategórii ju v Petrohrade tancovalo 23 dievčat z Juventy vo veku 12 – 15 rokov. Slovenská hymna zaznela ešte raz, keď okrem zlata z formácie si juniorky skvelým výkonom vybojovali titul aj v kategórii skupín v choreografii Hydrargyrum.

K dvom titulom pridali juvenťáčky aj tri bronzové medaily. Dve v detskej kategórii za formáciu Keď kráľ nie je doma, za skupinu Príbeh lastovičky a jednu v hlavnej vekovej kategórii za skupinu v choreografii V čakárni.

„Celkovo sa šampionátu v Petrohrade zúčastnilo 48 tanečníčok z nášho klubu Juventa, z ktorých každá jedna sa domov vrátila s medailou alebo aj dvoma,“ konštatuje Erika Šimonová, choreografka a vedúca súboru Erika Šimonová.

„Naša príprava ani po šampionáte nepoľavuje, pokračujeme v tréningoch a príprave na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta v nemeckej Riese, kde zabojujeme o ďalšie vzácne umiestnenia,“ dodáva Erika Šimonová.
Početná slovenská výprava sa počas súťaže stretla aj s generálnym konzulom SR v Petrohrade pánom Augustínom Čisárom, ktorý prišiel slovenské tímy povzbudiť, pozdraviť a nakoniec aj pogratulovať víťazom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk