Talentovaný Petržalčan Slavomír Michňák reprezentuje Slovensko na Majstrovstvách Európy v gymnastike

Gymnastika
ilustračné: SITA

Gymnastika patrí medzi jeden z najťažších športov. Športovci z celej Európy si v týchto dňoch zmerajú sily v tejto disciplíne v Glasgowe. Medzi nich patrí aj Petržalčan Slavomír Michňák.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan reprezentuje Slovensko na Majstrovstvách Európy, ktoré sa konajú v SSE Hydro Arene. Pred začiatkom Majstrovstiev Európy považoval za svoj cieľ kvalitné a elegantné odcvičenie šesťboja. Medzi jeho plány do budúcej sezóny patrí zúčastnenie sa na kvalifikácii na olympiádu, a preto považuje z hľadiska prípravy tieto preteky za dôležité. Pred pretekmi považoval za ďalší svoj cieľ odcvičenie kompletnej zostavy v disciplíne kôň s držadlami. Po rozcvičke mal Slavomír obavy. Nakoniec sa mu podarilo naplniť jeho cieľ a bol spokojný so svojím výkonom aj so známkou.

Gymnastika, šport, športovec, Slavomír Michnák
ilustračné: SITA

Pred odletom do Glasgowa sa cítil Slavomír v dobrej forme a kondícii, keďže gymnastická sezóna trvá už dva mesiace. Tento rok sa zúčastnil už aj na Svetových pohároch. Majstrovstvá Európy sa tento rok v porovnaní s minulosťou konajú neskôr. Minulé ročníky sa konali v mesiacoch apríl a máj. Gymnasti tak majú dlhšiu sezónu a menej priestoru na dotrénovanie nových cvikov či vylepšenie svojich výkonov. Športovci zároveň nemajú priestor na zaslúžený oddych.

Slavomír je zverencom Petra Krištofa a členom Slávie UK Bratislava. K jeho úspechom patrí klasifikácia na 6. mieste na Európskych hrách v azerbajdžanskom Baku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk