Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sedadlá, divadlo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
21. januára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Talenty súčasnej drámy dostanú priestor na tvorbu, Štúdio 12 hľadá začínajúcich dramatikov

Okrúhly desiaty ročník súťaže o najpútavejšie diela začínajúcich autorov dramatických textov Mliečne zuby vyhlásilo Štúdio 12. Divadelná scéna, ktorá pôsobí pri Divadelnom ústave v jeho sídle na Jakubovom námestí 12 v Bratislave, chce prostredníctvom súťažnej výzvy podporovať vznik a inscenovanie pôvodných autorských dramatických projektov bez žánrových obmedzení a na súčasné témy.

Ako ďalej informujú organizátori na webstránke Divadelného ústavu http://www.theatre.sk/ v časti Novinky, „cieľom je vytvoriť priestor a primerané podmienky začínajúcim mladým tvorcom pre ich prvé inscenačné pokusy v podmienkach profesionálneho divadla“. Záujemcovia sa musia prihlásiť do 28. februára.

Organizátori Mliečnych zubor vyberú z prihlásených divadelných projektov tri, ktoré získajú zázemie na skúšanie a vytvorenie divadelného projektu v priestore Štúdia 12, ale aj jednorazový finančný príspevok na výrobu scény a kostýmov, technické zabezpečenie inscenácie a režijno-dramaturgické konzultácie. Vybrané dramatické diela ďalej čaká premiéra a minimálne päť repríz v Štúdiu 12, ktoré ich tiež spropaguje.

Nevyhnutné je, aby autori spolu s vyplnenou prihláškou poslali aj ideu svojho projektu a uviedli inscenačný tím. Vybrané tímy postúpia do užšieho výberu na ústny pohovor, ktorý rozhodne o troch víťazných projektoch. Pred uzávierkou (28. februára) ponúkajú organizátori záujemcom konzultácie prostredníctvom e-mailu: [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X