Taliansky hudobník Enzo Avitabile vystúpi 28. novembra v Bratislave

Enzo Avitabile
SITA/AP

Taliansky saxofonista, spevák a skladateľ Enzo Avitabile sa predstaví v pondelok 28. novembra v Bratislave. Rodák z Neapolu predvedie v miestnom Ateliéri Babylon akustický koncertný program Vesuvius Ascension.

Hudobníka budú sprevádzať Rino Zurzolo na kontrabase, pakistanský citarista Ashraf Sharif Khan, gitarista Gianluigi Di Fenza a perkusionista Massimo Piccirillo. Vstup na koncert bude voľný.

Vystúpenie 61-ročného hudobníka ukončí nadchádzajúci 14. ročník Stredoeurópskeho festivalu talianskeho filmu – MittelCinemaFest, ktorý na Slovensku organizujú Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave a Veľvyslanectvo Talianskej republiky.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 22. až 27. novembra v Kine Mladosť a predstaví deväť celovečerných filmov zo súčasnej talianskej kinematografie. Festival otvorí v predpremiére komédia Šialene šťastná (2016) od Paola Virziho.

Organizátori zahrnuli do programu tiež drámy Kvet (2016) od Claudia Giovannesiho, Neodlúčiteľné (2016) režiséra Edoarda De Angelisa či Spoveď (2016) Roberta Andoa v hlavnej úlohe s Tonim Servillom. Návštevníci a návštevníčky si budú môcť pozrieť tiež komédiu Uši (2016), o ktorú sa postaral Alessandro Aronadio, krimidrámu Zloduch Perikles (2016) od Stefana Mordiniho či drámy Tých pár dní (2016) Giuseppeho Piccioniho a Pierko (2016) režiséra Roana Johnsona. Kolekciu hraných filmov doplní dokument Oheň na mori (2016) režiséra Gianfranca Rosiho, ktorý sa zaoberá aktuálnou utečeneckou krízou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk