Tanečné a hudobné vystúpenia i športové podujatia. To všetko prinesú Bystrické hrubé hody

Mamma Mia, folklór, tanec
ilustračné: SITA, pixabay.com

Osláviť treba aj to, že sa končia prázdniny. Jednou z príležitostí môže byť aj návšteva Bystrických hrubých hodov, ktoré sa tento víkend konajú v Záhorskej Bystrici.

Lúčenie s letom a prázdninami začne už v piatok o 20.30 hod. na Námestí Rodiny. Letné kino pre deti premietne film Ja zloduch.

Sobota sa začne športovo. O 10. hodine sa na Námestí Rodiny začne Beh o pohár starostu. Program bude pokračovať o 16. hodine latinskými tancami v podaní tanečnej školy Latiniko, o 16.30 hod. ju vystrieda Akadémia írskeho tanca Avalon. Od 17. hodiny si návštevníci budú môcť zatancovať s Detským folklórnym súborom Čečinka, a o 17.30 hod. s tanečným súborom Haló Haló.

Od 18. hodiny bude námestie patriť SZ Bystričan a ľudovej hudbe Dudíci. Na záver, o 19. hodine, sa predvedú chlapci z muzikálu Boyband – Plevčík, Puskailer, Madej a Makranský.

O 21. hodine sa návštevníci môžu tešiť na letné kino, konkrétne na film Pelíšky.

V sobotu je tiež pripravený futbalový športový deň detí (súťažné zápasy a turnaj MFK Záhorská Bystria), ktorý sa uskutoční o 9. hodine vo Futbalovom areáli MČ Záhorská Bystrica. O 16. hodine sa stretnú MFK Slovan Záhorská Bystrica s AFK DHL Bratislava. Majstrovský zápas VI. ligy mužov Bratislava by mal trvať do 18. hodiny.

V nedeľu sa môžete v Kostole svätých Petra a Pavla o 10. hodine zúčastniť na Slávnostnej hodovej svätej omši. O 19. hodine na Námestí Rodiny vystúpi skupina Bodnár trio a o 21. hodine odohrajú v letnom kine muzikál Mamma Mia.

Ak by ste chceli aj nedeľu stráviť športovo, môžete o 14. hodine prísť do Futbalového areálu MČ Záhorská Bystrica a pozrieť si Hodový futbalový turnaj štyroch tímov o pohár starostu mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk