Tata Bojs vystúpia 21. novembra v Ateliéri Babylon. Predstavia svoj nový album

Tata Bojs
SITA

Muzikanti prídu predstaviť aj piesne z najnovšieho albumu A/B, ktorý vyšiel 9. októbra. Nahrávka obsahuje celkovo 13 skladieb, medzi nimi sú aj piesne Antikvariát, Kamarádky, S ní či Rubik a Kubrick, v ktorej hosťujú Jan Burian a Marek Eben. Formácia je spokojná aj so zvukom nahrávky.

Nemyslím si, že by sme sa vedome rozhodli pre nejaký zvuk. A už vôbec nie z hľadiska jeho prípadnej prístupnosti. Je to skôr tak, že zvuk si vyberie nás. Respektíve, vypýtajú si ho pesničky. Je ale pravda, že sa nám chcelo na platni použiť trochu viac elektroniky, ochutiť ju zvukom osemdesiatych rokov. Ale takým tým súčasným zvukom z rokov osemdesiatych. Aj keď sme mali na začiatku nejakú zvukovú víziu, boli sme vlastne pomerne prekvapení, ako sa z albumu vykľula celkom počúvateľná popová nahrávka,“ uviedli Mardoša a Milan Cais.

Kapela Tata Bojs vznikla v roku 1988 a v súčasnosti ju okrem Caisa a Mardošu tvoria aj Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Debutovali v roku 1991 albumom Šagali Šagáli, po ktorom nasledovali nahrávky ako napríklad Ladovo album (1995), Jaro/Divnosti (1997), Ukončete nás (1997), Nekonečná stanice (1998), Futuretro (2000), Termixes (2001), Biorytmy (2002), Attention! (2002), Nanoalbum (2004), Kluci kde ste? (2007), Smetana (2008) s Ahn Triom, Ležatá osmička (2011) a spomínaná novinka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk