Teatro Tatro rozloží šapito na Tyršovom nábreží

Teatro Tatro, divadlo
SITA

Na slovenskej scéne ojedinelé kočovné divadlo Teatro Tatro rozloží svoje šapito začiatkom mája na petržalskom brehu Dunaja. Teatro Tatro uvedie 5., 7., 8. a 10. mája na Tyršovom nábreží inscenáciu Majster a Margaréta.

Adaptáciu svetoznámeho románu Michaila Bulgakova režijne pripravil Ondrej Spišák, výtvarníkom scény a divadelného stanu je František Lipták. Vo viacerých postavách sa predstavia aj herci bratislavských kamenných divadiel ako Lukáš Latinák, Milan Ondrík, Róbert Jakab, Marián Miezga, Zuzana Konečná, Juraj Kemka a ďalší.

Všetky bratislavské predstavenia sa začnú o 19. hodine, pričom predstavenie 10. mája je súčasťou súťažného programu festivalu Nová dráma.

Teatro Tatro, Divadlo
SITA

„Vyrovnať sa kultovému románu Bulgakova bolo pre Teatro Tatro veľkou výzvou a hľadaním odpovedí na otázky: Ako sa diabol, ktorý sa zjavil v tridsiatych rokoch minulého storočia v Moskve, zmenil a nakoľko ovplyvňuje svet súčasnosti? Nie je náhodou súčasný svet ešte o niečo diabolskejší ako svet porevolučnej Moskvy? Bojíme sa posledného súdu? A existuje dnes ešte láska, ktorá je tak veľká, že sa pred ňou pokloní aj samotný diabol?“ napísalo divadlo v anotácii k hre.

Ambíciou inscenácie je, aby sa šapito pri každom predstavení stalo laboratóriom, v ktorom sa hľadajú odpovede na odveké otázky trápiace ľudstvo.

Teatro Tatro „vzniklo ako združenie hercov, režiséra, výtvarníka, ich manželiek a detí, ktoré chcelo robiť divadlo inak,“ opisuje založenie originálneho divadelného súboru jeho zakladateľ, režisér a principál Ondrej Spišák. Počas svojej existencie vytvorilo množstvo rôznorodých divadelných projektov, ktoré sa pohybovali na hrane rôznych žánrov, boli určené pre dospelých aj deti.

Všetky spája „ich kočovná povaha, možnosť rozložiť scénu a odohrať svoje predstavenie takmer kdekoľvek a nesmierna radosť zo spoločnej tvorby a ,spolubytiaʻ nielen na javisku, ale aj mimo neho,“ píše sa o divadle v tlačovej správe. Teatro Tatro hosťovalo v mnohých krajinách Európy aj v Kanade. Viac informácií možno nájsť na http://www.teatrotatro.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk