Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sypace zima odhrnanie sneh udrzba.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
25. novembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Tento rok cestárov zima neprekvapí? Bratislava je na zimnú údržbu pripravená aj s vylepšeniami

Sypače sú pripravené na prvé menšie preventívne zásahy, najmä v kopcoch a na mostoch.

Bratislava je pripravená na zimnú údržbu, tento rok avizuje niekoľko vylepšení. „Sypače sú v prípade potreby pripravené na prvé menšie preventívne zásahy, najmä v kopcoch a na mostoch,“ informuje magistrát na sociálnej sieti. Ako dodáva, na zimu sa pripravuje po celý rok.

Počas roka je potrebné aplikovať protišmykové povrchy priechodov a priľnavejšie povrchy kritických úsekov ciest, inštalovať senzory, ktoré dispečingu poskytnú aktuálne dáta o poveternostných podmienkach a stave ciest, zabezpečiť potrebnú techniku a personál a nastaviť zimný operačný plán,“ vysvetľuje magistrát.

Vylepšenia na sezónu

Na zimnú sezónu 2021/22 pripravili ďalšie vylepšenia. Medzi tie patria extra sypače a inertný posypový materiál na kopcovité úseky, ktoré budú v prípade potreby ošetrovať cesty nepretržite, či použitie špeciálneho asfaltu s drsnejšou štruktúrou a priľnavejšími vlastnosťami pri výmene povrchu vozovky na Molecovej.

Na viacerých nikách pri zastávkach MHD v kopcoch testujeme špeciálny protišmykový povrch Tyregrip,“ konštatuje mesto s tým, že tento rok použije aj viac techniky a personálu na údržbu chodníkov a zastávok MHD.

Ďalším vylepšením je osadenie nových senzorov pre efektívnejšie rozhodnutia dispečingu, prepojenie vozidlových kamier s dispečingmi zimnej údržby, Dopravným podnikom Bratislava a Mestskou políciou Bratislava.

Lepšie zabezpečenie

Počas poslednej zimnej sezóny samospráva zabezpečila viac techniky a personálu na údržbu chodníkov, kvalitnejšie zimné pneumatiky pre mestskú hromadnú dopravu (MHD), nepretržité odhŕňanie kritických kopcovitých úsekov, efektívnejšie rozdelenie rajónov pre sypače.

Taktiež je pripravený fungujúci mestský dispečing, zapojenie Komunálneho podniku Bratislavy do zimnej údržby v Ružinove, Novom Meste, Rači a Vajnoroch, kvalitnejšie dáta z nových senzorov pre mestský dispečing a linku zimnej údržby pre obyvateľov na hlásenie neprejazdných komunikácií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X