Tento víkend si medzi podujatiami, ktoré sa v kraji konajú, každý nájde to svoje

Bratislava, panoráma
Zdroj: archív BSK

V Bratislave a jej okolí sa stále niečo deje. Od piatka do nedele na vás však čaká toľko zaujímavých podujatí, že si nebudete vedieť vybrať.

Internacionálny charakter majú napríklad Festival súčasnej hudby Melos-Étos či Filmový festival Bratislava nadväzujúci na tradíciu Medzinárodného filmového festivalu Forum. Konajú sa Majstrovstvá Slovenska v tenise mužov či exhibícia bodypainterov zo Slovenska a zahraničia Body Art Show. Pre november príznačný 25. ročník festivalu Mesiac fotografie pozýva na množstvo individuálnych a kolektívnych výstav od autorov z celého sveta.

Žiť to bude naplno aj v mestských častiach Bratislavy. Festival Ružinow ponúka filmové, hudobné i bábkové vystúpenia, dokonca aj monodrámu o Ľudovítovi Štúrovi. Vajnorský širáček poskytne prehliadku amatérskych folklórnych súborov a ochotníckych divadiel.

Kultúrne sa budete môcť vyžiť v Galérii Nedbalka, ktorá prináša nové Diela z depozitu, tradičnou súčasťou jesene v Štúdiu L+S je legendárny Festival českého divadla, na druhej strane úplne netradičný bude Nipponfest – festival japonskej a kórejskej kultúry.

Priestory Malokarpatského múzea v Pezinku budú hostiť výstavu Ľuba Navrátila Umelecký úlet. Deti poteší veselé a napínavé dobrodružstvo Chlapčeka a divošky, ktoré sa udeje počas Rozprávkovej soboty v Lozorne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk