Teploty opäť vystúpia, očakávať môžeme až 37 stupňov Celzia. Meteorológovia vydali výstrahy

horucavy-teplo-slnko-pocasie-vystraha-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Bratislavský kraj opäť čakajú horúce dni, Meteoalarm aj Slovenský hydrometeorologický ústav vydali výstrahy pred vysokými teplotami.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre Bratislavský kraj výstrahy pred teplom. Ústav o tom informuje na svojej webovej stránke.

Výstrahy prvého a druhého stupňa platia od utorka 6. do štvrtka 8. júla v čase od 14.00 do 18.00 hod. večer. Počas utorka v Bratislave a okolí môže ojedinele teplota vystúpiť na 33 stupňov Celzia. Počas ďalších dní to môže byť až na 37 stupňov Celzia.

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ varujú meteorológovia.

Meteoalarm vystríha pred nadmernou záťažou na organizmus a to hlavne u detí a starších osôb, ktoré sú v ohrození. Je potrebné zvýšiť opatrnosť a vyhýbať sa pobytu v horúčavách a na priamom slnku v tomto čase.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk