Teploty sa budú počas dňa držať nad nulou, Bratislave zatiaľ sneh nehrozí

Oblaky, počasie, zamračené
Foto: ilustračné, pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav zverejnil predpoveď na najbližšie dni, podľa nej možno v istých častiach Slovenska očakávať sneh, prípadne sneh s dažďom, Bratislava by sa však snehu mala zatiaľ vyhnúť. 

Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav v predpovedi na svojej webovej stránke, začiatok nového týždňa bude takýto.

Na pondelok 10. decembra 2018 hlásia slovenskí meteorológovia pre Bratislavu a okolie teploty, ktoré sa budú držať nad bodom mrazu. Nočná teplota sa má pohybovať okolo 4 stupňov Celzia, pričom počas dňa sa oteplí len mierne, nakoľko ortuť teplomera sa vyšplhá na maximum 6 stupňov Celzia. Deň, ktorý bude sprevádzať len malá oblačnosť, doplní severozápadný vietor s rýchlosťou 6 m/s.

V utorok 11. decembra 2018 hlási SHMÚ dážď. Teploty sa však naďalej budú držať nad nulou, a to počas noci a taktiež počas dňa. Nočná teplota má dosiahnuť hodnotu 1 stupeň Celzia a denná sa bude pohybovať okolo 4 stupňov Celzia. Zafúka západný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne hodnotu 6 m/s.

Počas stredy 12. decembra 2018 by sa v Bratislave a okolí malo opäť vyčasiť a dážď vystrieda malá oblačnosť. Nočná teplota sa bude držať tesne nad nulou, nakoľko SHMÚ hlási 1 stupeň Celzia a počas dňa sa oteplí na 3 stupne Celzia. Fúkať bude severozápadný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 4 m/s.

Štvrtok 13. decembra má byť podľa predpovede slovenských meteorológov podobný. Malú oblačnosť bude sprevádzať severný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 2 m/s. V noci však treba rátať s ochladením a s tým, že teploty klesnú pod bod mrazu. Ako hlási SHMÚ, teplomer bude ukazovať -3 stupne Celzia pod nulou. Cez deň sa má teplota pohybovať v rozmedzí 2 stupňov Celzia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk