Terasu na Rovniankovej by mohli opraviť do konca tohto roka

Rovniankova_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

V Petržalke začali s opravou severnej terasy k bytovému domu na Rovniankovej ulici 2-4, stavebné práce by mohli ukončiť do konca tohto roka.

Terasa patrí Bytovému družstvu Petržalka (BDP). Mestská časť má vo svojej správe sedemnásť terás pristavených k bytovým domom, niektoré petržalské terasy patria Hlavnému mestu SR Bratislava.

Projektovú dokumentáciu na opravu terasy na Rovniankovej ulici 2-4 spracovali už v minulom roku, vlani BDP požiadalo samosprávu o poskytnutie príspevku na stavebné práce. Terasa je strechou garáží a slúži na zabezpečenie prístupu a zásobovania bytov a polyfunkčných prevádzok bytového domu i pre pohyb obyvateľov a návštevníkov Petržalky.

Na ploche 850 metrov štvorcových odstránia pôvodnú skladbu terasy až po hydroizoláciu. Asfaltový povrch nahradia cestným betónom, pri vstupoch do objektu osadia žľaby a nanovo tiež terasu spoja s múrmi bytového domu. BDP na oprave terasy spolupracuje s mestskou časťou, družstvo prispeje sumou 78 759,96 eura, Petržalka dá na revitalizáciu 61 246,72 eur.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom