Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rovniankova_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
18. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Terasy k bytom na Rovniankovej by mohli opraviť tento rok

Petržalka by mala s opravou terás na Rovniankovej ulici 2, 4 a 6 začať ešte tento rok, tvrdí petržalský vicestarosta Ján Bučan.

„Pred čiastkovými úpravami sme sa rozhodli pre kompletnú opravu, podobne ako v minulosti napríklad pri terasách na Osuského či Bohrovej ulici,“ doplnil a pripomenul, že v tomto roku samospráva opravila zábradlie a schodisko na Holičskej ulici a aj západné schodisko na Rovniankovej 12.

Petržalka má vo svojej správe sedemnásť terás pristavených k bytovým domom, okrem toho niektoré petržalské patria mestu Bratislava a aj bytovým družstvám. Pri Rovniankovej 2-4 bolo treba spolupracovať s bytovým družstvom, kde bola nevyhnutná dohoda aj na tom, ako to bude s nákladmi a aj s rozsahom prác. Projektovú dokumentáciu spracovali už v minulom roku. Terasy budú opravovať z rozpočtu mestskej časti. V tomto roku vyčlenili na opravy a obnovu komunikácií 773-tisíc eur na bežné výdavky, patria sem aj obnovy terás.

Hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová v máji uviedla, že v správe bratislavského magistrátu evidujú terasy na uliciach Jasovská 1-3, 2-4, 6-8 a Beňadická 21. „Údržba uvedených terás zodpovedá veku a opotrebeniu hlavnej stavby. Hlavné mesto SR Bratislava v minulých rokoch participovalo na opravách a údržbe predmetných terás formou finančných transferov príslušnej mestskej časti. Samotnú údržbu a opravy zabezpečuje potom mestská časť,“ doplnila Skokanová s tým, že financie hlavného mesta môžu priebežne upravovať v rámci možností rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X