Teraz zbystrite pozornosť: OLO optimalizuje vývoz kuchynského odpadu, menia sa aj odvozové dni

Olo zber kuchynský bioodpad
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Z dôvodu optimalizácie vo vybraných mestských častiach Bratislavy menia aj odvozové dni.

Bratislavská mestská spoločnosť OLO – Odvoz a likvidácia odpadu začína od pondelka 27. februára s odvozom kuchynského bioodpadu (KBO) dvakrát týždenne. Ako informuje hovorkyňa OLO Zuzana Balková, z dôvodu optimalizácie vo vybraných mestských častiach Bratislavy menia aj odvozové dni. „Optimalizáciou zvozov sa OLO snaží o znižovanie uhlíkovej stopy pri zvoze odpadu,“ uviedla Balková.

Od zavedenia zberu KBO v októbri 2021 do konca januára 2023 sa v Bratislave vyzbieralo už viac ako päťtisíc ton KBO. Ten sa v hlavnom meste zbiera celoročne, pričom interval odvozu sa mení sezónne.

Od budúceho týždňa sa tak zmení interval zvozu KBO z jedenkrát týždenne na dvakrát týždenne. V takomto intervale sa bude KBO zbierať až do 2. decembra. Obyvatelia, ktorí si minulý rok nestihli vyzdvihnúť balíčky na zber KBO, si ich môžu prevziať dodatočne v centrále OLO.

Zmena termínov zvozu sa dotýka približne 6 400 odvozových miest v Bratislave, okrem mestských častí Vajnory, Jarovce a Čunovo. „Obyvateľov rodinných domov, ktorých sa zmena týka, bude OLO informovať elektronicky – prostredníctvom SMS a e-mailu. O zmene bude informovať aj správcov bytových domov,“ poznamenala Balková.

Odvozové dni si môžu obyvatelia overiť na stránke OLO. Doposiaľ zapojené domácnosti, ktoré už vyčerpali kompostovateľné vrecká zo štartovacieho balíčka, si môžu ďalšie opätovne vyzdvihnúť v centrále OLO od 1. marca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk