Termín začiatku obnovy Ulice Mlynské nivy zatiaľ nie je známy

Ulica mlynske nivy ruzinov google.maps_.sk_.jpg
Foto: ilustračné, google.maps.sk

Stavebné práce na obnove ulice plánuje investor projektu novej autobusovej stanice Nivy, spoločnosť HB Reavis. P tom, kedy sa s obnovou Ulice Mlynské nivy v Ružinove začne, nie je známe.

„Niektoré zo stavebných povolení k uzávere Ulice Mlynské nivy už máme, ako napríklad povolenie pre vodné stavby. Sme v procese získavania ďalších povolení na základe ktorých budeme môcť mestu predložiť kompletnú žiadosť so všetkými náležitosťami, aby sme splnili sľub uzávery v dĺžke 14 mesiacov,” uvádza spoločnosť v stanovisku.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v utorok poznamenal, že pre práce zatiaľ nevydali stavebné povolenie, riešiť ho budú v stavebnom konaní. Ako dodal, mesto už pripravuje oznámenie o začiatku stavebného konania. Stavebné povolenie tak môžu vydať až o niekoľko mesiacov.

Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa od nedele 1. októbra presťahovala do priestorov na Bottovej ulici. Bývalú autobusovú stanicu v súčasnosti rozoberajú. Náhradná autobusová stanica plne nahrádza dopravné kapacity bývalej autobusovej stanice. Cestujúci v nej nájdu informácie o spojoch, oddychovú zónu, priestor na odkladanie batožiny, cyklostojany, toalety s prebaľovacím pultom, miesta na dobitie telefónov a chýbať nebude ani verejná wi-fi sieť. Cestujúci majú tiež k dispozícii aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením a aj kaviareň.

Investorom novej autobusovej stanice je spoločnosť HB Reavis Slovakia. Ponúkať bude medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, tržnicu a administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia. Nástupištia autobusov plánujú v prvom podzemnom podlaží. Podľa plánu by mohli mať Bratislavčania novú autobusovú stanicu v roku 2020.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk