Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Most SNP, Nový Most
ilustračné: SITA
4. augusta 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Termín začiatku opravy cesty na Moste SNP nie je známy, rozhodne o tom verejné obstarávanie

Podľa hovorkyne Bratislavy Ivany Skokanovej je všetko v štádiu verejného obstarávania na zhotoviteľa prác. Termín začiatku prác závisí od skončenia verejného obstarávania.

„Cesta na Moste SNP má viac ako štyridsať rokov, dali sme si preto vypracovať odborný posudok na jej technický stav, ktorý obsahuje, okrem iného, aj odporúčania na nevyhnutné opravy aj s technologickým postupom,“ pokračuje Skokanová a pripomína, že o dopravných obmedzeniach a organizácii premávky počas opravy bude magistrát obyvateľov mesta informovať hneď, ako bude vedieť termín začiatku prác na ceste.

Rekonštrukciu Mosta SNP rozdelili na dve etapy. Jednou je revitalizácia priestorov pod mostom a priľahlých častí mosta, druhou je oprava cesty na moste. V rámci revitalizácie priestorov pod mostom na staromestskej strane mesto vymenilo povrchy chodníkov a v okolí betónového piliera uložili dlažbu. Pri zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) v tomto priestore podľa Skokanovej ešte pribudnú lavičky. Súčasťou týchto prác budú aj sanácie schodísk a cyklistickej rampy, ktoré sú súčasťou betónovej konštrukcie mosta.

Hovorkyňa spomenula, že v rámci rekonštrukcie pod mostom vymenili stĺpy verejného osvetlenia i opravili asfalt na chodníkoch pre chodcov. K revitalizácii Mosta SNP patrí aj nasvietenie, Most SNP v Bratislave bude farebnými svetlami informovať o tom, aké počasie predpovedajú meteorológovia na nasledujúci deň. Svietidlá umiestnia nielen na vyhliadkovej kupole mosta, ale aj v priestore pod mostom pri zastávkach MHD.

Skokanová poznamenala, že celkové finančné náklady na rekonštrukciu Mosta SNP budú vedieť až po skončení prác. Niektoré práce na revitalizácii priestoru pod mostom podľa nej organizoval súkromný partner na základe vlastných aktivít, verejné osvetlenie vymieňali v rámci bežnej údržby a čiastkovej rekonštrukcie verejného osvetlenia. Oprava chodníkov a nástupíšť bola z bežnej údržby cestných povrchov z mestského rozpočtu, opravu cesty uhradia z dotácie od vlády.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X