Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrobud bra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.dpb.sk
14. novembra 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Testovací elektrobus bude v Bratislave premávať pre všetkých a zadarmo

Dopravný podnik Bratislava informuje cestujúcu verejnosť, že od štvrtku 15. novembra bude v uliciach Bratislavy testovať 18 metrový elektrobus typu Solaris Urbino 18 Electric. Nasadený bude prevažne na linky č. 21, 31, 32, 50, 61, 70, 84, 96, 133. Premávať bude pre všetkých zadarmo.

Elektrobus je nízkopodlažný, plne klimatizovaný s obsaditeľnosťou vozidla pre 39 sediacich a 82 stojacich cestujúcich. Vozidlo bude v testovacej prevádzke DPB, a.s. približne mesiac, počas tohto obdobia bude jazdiť pre cestujúcu verejnosť zadarmo z dôvodu, že nie je vybavený odbavovacím systémom pre cestujúcich. Testovaný elektrobus nemá akustické ani obrazové hlásenia, vodiči preto dostali pokyn, aby zastavovali na každej zastávke danej linky.

DPB, a.s. má záujem neustále skvalitňovať služby cestujúcej verejnosti, zároveň aj byť šetrný k životnému prostrediu. Aj z toho dôvodu využil možnosť nákupu 18 elektrobusov (2ks 8 metrových a 16 ks 12 metrových) z prostriedkov EÚ, nakoľko je investične náročnejší oproti nákupu štandardných vozidiel a bol možný iba za podpory finančných prostriedkov z EÚ. V súčasnej dobe jazdí v premávke už 16 takýchto vozidiel, posledné dva elektrobusy čakajú na vybavenie potrebnej dokumentácie, hneď po nej budú ihneď zaradené do premávky.

DPB, a.s. testovaním dlhého, až 18 metrového elektrobusu overí jeho prevádzku a pri ďalších možnostiach čerpania prostriedkov z fondov EÚ by sa chcel uchádzať o možnosti nákupu týchto elektrických vozidiel.

V závislosti od premávkových podmienok má tento elektrobus dojazd 120 – 140 km, z toho dôvodu bol nasadený na linky, ktoré týmto technickým parametrom vyhovujú, taktiež bola zohľadnená aj obsaditeľnosť vozidla. Vykurovanie interiéru je elektrické, celá konštrukcia karosérie je z nehrdzavejúcej ocele, vozidlo je kompletne vybavené LED svetlami a nerezovými zádržnými madlami pre cestujúcich.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X