Tieto miesta Bratislavy tvoria základ pre turistický ruch

Foto: RH
Foto: RH

Lukratívna poloha na rieke Dunaj robí z nášho hlavného mesta obľúbenú destináciu pre turistov. Návštevníci Bratislavy si vo väčšine prípadov nenechajú ujsť tie najkrajšie a najznámejšie miesta. Vybrali sme 5 najobľúbenejších atrakcií, ktoré tvoria základ turistického ruchu.

Sídlo prezidenta

Začneme od konca našej pätice. Na ktorej sa nachádza sídlo predstaviteľa štátu – Prezidentský palác na Hodžovom námestí. Iným názvom Grasalkovičov palác je krásna budova postavená v roku 1760 grófom Antonom Grasalkovičom. Súčasťou paláca je rozsiahla záhrada upravená vo francúzskom štýle.

Prezidentský palác
Foto: RH

Devínsky hrad

Päticu top atrakcií tvorí tiež jedna z najvýznamnejších pamiatok Slovenska. S Devínskym hradom sa spája prítomnosť keltského a rímskeho etnika na našom území. Jeho hradby zažili vzostup i pád Veľkej Moravy.

Korunovačný chrám

Dóm svätého Martina ako pýcha Bratislavy láka turistov svojou pestrou históriou. V tomto korunovačnom chráme pokľakla pod korunovačné žezlo aj samotná Mária Terézia. Dominantná veža vo výške 85 m hostí repliku pozlátenej uhorskej koruny, ktorá váži obdivuhodných 300 kilogramov.

UFO na moste

Pre oko turistu je o trochu obľúbenejší Most SNP, ktorého súčasťou je asi najznámejšia reštaurácia v širokom okolí v tvare UFO. Tento jednopylónový, oceľový, cestný a zavesený most bol v roku 2001 vyhlásený za stavbu storočia v kategórii mostné stavby na Slovensku. Reštaurácia UFO vo výške 85 metrov je spojená s obľúbenou vyhliadkovou plošinou, ktorá ponúkne celé mesto ako na dlani.

Hrad a UFO
Foto: RH

Pýcha Bratislavy

Bez prekvapenia a bez pochybností uzatvára päticu top atrakcií Bratislavský hrad. Táto historická pamiatka bola jednou z prvých vyhlásených za národnú kultúrnu pamiatku. Hrad preslávil našu krajinu po celom svete a prvé kroky turistov, vo väčšine prípadov, smerujú práve sem.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk