TIP: Bratislavčania majú mnoho možností na kúpanie v jazerách

Jazero ivanka pri dunaji kupanie.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Na Slovensku vládne horúce počasie a mnohí obyvatelia ho využívajú na kúpanie či oddych pri vode. Bratislava je plná možností, kde sa dá stráviť pohodové popoludnie. 

Väčšina Bratislavčanov obľubuje hlavné mesto kvôli jazerám nachádzajúcim sa priamo v meste alebo v jeho blízkosti, ktoré slúžia na oddych a rekreáciu. Mnohé z nich sú ľahko dostupné autobusmi či na bicykli a ponúkajú svojim návštevníkom aj športové vyžitie.

Zlaté Piesky

Zlaté piesky patria medzi najobľúbenejšie kúpaliská väčšiny Bratislavčanov. Obyvateľov hlavného mesta láka na toto miesto úsek s pieskovou plážou, ale aj areál Wake lake. Návštevníci tohto komplexu môžu zažiť netradičné športy ako Flyboard či Wakeboard.  Mnohí obyvatelia čoraz viac využívajú aj neplatenú časť jazera.

Vstupné: 4 eurá dospelá osoba, 3,5 eura študent, 3 eurá dieťa alebo senior

Jazero relax drazdiak.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Veľký Draždiak

Veľký Draždiak patrí medzi obľúbené jazerá najmä obyvateľov Petržalky. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú okúpať po práci alebo vo večerných hodinách, nakoľko v okolí jazera je niekoľko autobusových zastávok. Návštevníci Draždiaku môžu vyskúšať aj vodné športy ako paddleboarding či požičať si vodné bicykle.

Vstupné: zadarmo

Drazdiak ludia jazero.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Čunovské jazerá

Čunovské jazerá sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú kúpanie spojiť s príjemnou prechádzkou. Jazerá ležia asi desať minút chôdze od parkoviska pre autá, ale aj od autobusovej zastávky. Nachádzajú sa v blízkosti lesa, takže návštevníci majú možnosť oddýchnuť si v pokojnom prostredí medzi stromami.

Vstupné: zadarmo

Rusovce

Rusovské jazero je obľúbeným variantom cyklistov či korčuliarov, ktorí sa chcú schladiť pri športovaní na cyklistickej hrádzi. Toto jazero v súčasnosti neponúka vodné športy ani bufety, preto je vhodné pre ľudí, ktorí si chcú v tichosti oddýchnuť.

Vstupné: zadarmo

Vajnorské jazero

Vajnorské jazero je vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí chcú zažiť adrenalín na paddleboardoch, ale aj ležanie na kamienkovej pláži. Jeho hlavnou výhodou je dostupnosť autom priamo z diaľnice.

Vstupné: zadarmo

Jazero kupalisko vajnory.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Zelená voda

Zelená voda patrí medzi menej známe jazerá v blízkosti hlavného mesta. Nachádza sa v Moste pri Bratislave. Výhodou je vlastný dvojmetrový skokanský mostík. Vďaka štrkopieskovému dnu má aj čistú vodu. Toto jazero využívajú najmä obyvatelia, ktorí bývajú v okolí.

Vstupné: zadarmo

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk