TIP: Hody a vinobrania počas jesene budú plné skvelých koncertov

Vino hrozno vinobranie.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Leto sa pomaly končí a mnohí milovníci vína a dobrého jedla sa tešia na blížiace sa hody a vinobrania. Tohtoročná sezóna bude atraktívna.  

Vinobrania či hody sú oslavou práce vinárov, vinohradníkov a ich produktov. Návštevníci sa môžu tešiť na takého oslavy počas septembra a októbra. Čakajú na nich nielen stánky so skvelým jedlom a burčiakom, ale aj na zaujímavé koncerty či kolotoče.

Vrakunská hodová slávnosť

Sériu hodových podujatí odštartuje Vrakunská hodová slávnosť. Táto akcia sa bude konať 7. až 9. septembra na nábreží Malého Dunaja. V piatok sa predstaví Anita Soul a skupina Gipsy Čáve. V sobotu sa môžu tešiť návštevníci na Kaliho, Martinu Šindlerovú a Daru Rolins. Sobota bude patriť športom. Návštevníci sa môžu zapojiť do futbalového a tenisového turnaja. Hlavným programom budú Hot Serenaders v nedeľu o 19. hodine. V nedeľu sa bude konať Vrakunský hodový beh. Na podujatí budú aj tvorivé dielne pre najmenších.

Račianske vinobranie 

Račianske vinobranie sa bude konať od 14. do 16. septembra. Návštevníkov tento rok čaká program plný skvelej hudby, ktorý bude zahŕňať aj oldies party. V piatok o 20. hodine zahrá v Amfiteátri skupina Horkýže Slíže. Predstavia sa aj Para, Lukáš Adamec, Adam Ďurica, Majk Spirit a DJ Milan Lieskovský.

Hrozno vino vinobraie.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Vinobranie Pezinok

Obľúbené Vinobranie Pezinok sa bude konať od 21. do 23. septembra. Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované na  17. hodinu. Počas prvého dňa sa predstaví na hlavnom pódiu Dara Rolins, ale aj skupina Gipsy Čáve. V sobotu o 12. hodine sa bude konať alegorický sprievod a po ňom nasleduje bohatý program. Divákov rozveselí Peter Nagy s kapelou či Petra Humeňanská. O 21. hodine sa na oblohe rozžiari ohňostroj. O 20. hodine sa na tribúne pred Zámkom predstavia obľúbení Kollárovci. Posledný deň tohto podujatia bude venovaný najmä dychovej hudbe na tribúne pred Zámkom.

Dúbravské hody

Víkend plný pohody a zábavy čaká Dúbravčanov od 21. do 23. septembra. Na návštevníkov čaká bohatý sprievodný program pred Domom kultúry Dúbravka a na Žatevnej ulici. V piatok bude patriť medzi hlavné body programu o 20.30 hod. vystúpenie Igora Kmeťa mladšieho so skupinou Kmeťoband. V sobotu odohrajú koncerty pred Domom Kultúry interpreti Majself, Adam Ďurica, Horkýže Slíže a Tublatanka. V nedeľu sa na rovnakom mieste opäť predstaví Kmeťoband a skupina Starmania. Na Žatevnej ulici sa v sobotu večer o 19. hodine zahrajú Hečkovci.

Karloveské hody

Najväčšia udalosť pod holým nebom v Karlovej Vsi sa bude konať posledný septembrový víkend v Líščom údolí a na Námestí svätého Františka. Medzi hlavné atrakcie počas piatku bude patriť hodový sprievod do Líščieho údolia s Funny Fellows o 17.30 hod. Vystúpi aj Igor Kmeťo. Sobota bude patriť skupinám Polemic, Tolstoys či Vrbovským víťazom. O 19.30 hod. čaká návštevníkov atraktívna ohňová šou. Tento deň zakončí funky diskotéka pod holým nebom.

Na programe bude aj výstava fotografií Karlovešťana Františka Silaveckého, ktorá sa bude konať na Miestnom úrade. Návštevníci sa môžu tešiť aj na cukrovú vatu zadarmo. Sladká pochúťka sa bude podávať pred pódiom od 14. do 16. hodiny. Súčasťou tohto podujatia bude futbalový, tenisový a basketbalový turnaj.

Vino hody vinobranie.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Modranské vinobranie

Modranske vinobranie sa bude konať počas rovnakého víkendu ako Karloveské hody. V piatok sa na hlavnom pódiu predstaví skupina Bukasový masív. V sobotu bude patriť pódium Jane Kirschner, ale aj reggae skupine Medial Banana. Nedeľa bude patriť speváčke Line Mayer a skupine HEX. Návštevníkov tohto vinobrania poteší prírodné slamené ihrisko. V týchto priestoroch sa budú v sobotu o 12.30 hod. a v nedeľu o 14.30 hod. konať ukážky tradičného vyhadzovania vlajok z partnerského mesta Overijse v Belgicku. Kolotoče sa budú nachádzať na Dukelskej ulici.

Ružinovské hodové slávnosti

Ružinovské hodové slávnosti sa budú konať v Parku Andreja Hlinku 29. a 30. septembra. Návštevníci týchto slávností si vypočujú virtuózne skladby Cigánskych diablov a pozrú si koncerty speváčok Dary Rolins a Jany Kirschner. Počas nedele sa bude konať aj slávnostná hodová omša v Kostole sv. Vincenta de Paul.

Dni zelá

Podujatie, ktoré miluje celé Záhorie, s názvom Dni zelá sa bude konať už tradične prvý októbrový víkend v Stupave. Cieľom tohto festivalu je zachovanie tradícií pestovania a spracovanie kapusty v regióne. Návštevníci sa môžu tešiť na remeselný jarmok, ale aj na skvelé kulinárske špeciality. Tradičnou súčasťou je aj výstava ručných prác. Pre deti bude pripravená jazda na poníkoch, maľovanie na tvár, ale aj nafukovacie atrakcie. Tento program končí v nedeľu ohňostrojom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk