Tip na marcový výlet: Cyklomost slobody

Cyklomost slobody,
Foto: archívne, Facebook - Bratislavský kraj

Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi patrí k najzápadnejšiemu bodu Bratislavy. Táto lokalita sa stáva obľúbeným výletným miestom. Počas prvých slnečných marcových dní sa tam objavilo množstvo návštevníkov.

Preslnené lužné lesy rieky Moravy pri Cyklomoste slobody v Devínskej Novej Vsi sa stávajú magnetom pre Bratislavčanov i obyvateľov prihraničných obcí Rakúska. Priťahuje ich postupne sa rozrastajúce oddychové zázemie, ktoré umožňuje dospelým spoločenské posedenie a deťom hry v príjemnom a bezpečnom prostredí.

Cyklomost slobody
Cyklomost slobody. Foto: Facebook, Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život

Jedinečnosť lokality okolo cyklomostu umocňujú skvelé možnosti cykloturistiky. Vedie tam Moravská cyklistická cesta, Záhorská cyklomagistrála a Cyklistický okruh Carnuntum – Schloss Hof – Bratislava. Otvorené sú možnosti využívať kvalitné cyklistické trasy v Rakúsku a objavovať nové zaujímavé miesta. Od Cyklomostu slobody je to len zopár kilometrov na hrady Devín a Pajštún či k Devínskemu jazeru.

Táto výletná lokalita je zaujímavá zo zemepisného hľadiska tým, že leží na najzápadnejšom výbežku Bratislavy. Devínskou Novou Vsou prechádza sedemnásty poludník a len tam ho môžete v rámci územia Bratislavy prekročiť. Napríklad pri Bratislavskom hrade sa nachádzate na sedemnástom poludníku a šiestej minúte, pri Cyklomoste slobody sa ocitnete na šestnástom poludníku a päťdesiat deviatej minúte.

Cyklomost slobody
Cyklomost slobody. Foto: Facebook, Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk