Tip na výlet: Bratislavčania majú pod nosom rozhľadňu pod Kamzíkom, ponúka výhľad na severnú časť mesta

Rozhľadňa pod Kamzíkom
Foto: Google maps - koláž Bratislavadeň

Turisti sa vedia dostať na drevenú rozhľadňu pod Kamzíkom niekoľkými trasami.

Dnešný tip na výlet poteší turistov, ktorí nemajú čas podnikať dlhé výlety alebo sa im nechce cestovať mimo mesta. Drevená rozhľadňa pod Kamzíkom sa nachádza na tzv. Americkom námestí.

Americká lúka je v nadmorskej výške 380 metrov a obklopuje rozhľadňu. Na lúke nájdete vybudovaný altánok, ohnisko či ping-pongový stôl. Deti zabaví pružinová hojdačka.

Dovidieť do Petržalky

Ide o novší prírastok medzi rozhladňami, Mestské lesy v Bratislave ju verejnosti sprístupnili v roku 2016. Rozhladňa je vysoká 15 metrov a má viac podlaží. Ak zdoláte jej vrchol, naskytne sa vám výhľad na severnú časť Bratislavy a dovidieť na Slavín, Bratislavský hrad, Petržalku či Slovnaft.

Rozhľadňa pod Kamzíkom
Americká lúka. Foto: Google maps

Najkrajšie výhľady z rozhľadne sú z predposledného a posledného poschodia. Ak sa radi kocháte výhľadom, vezmite si ďalekohľad, pretože pohľad na Bratislavu je vzdialenejší.

Ako uvádza web planetslovakia.sk, výlet je ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú krátku prechádzku alebo sa chcú niekde vybrať s deťmi. Pod rozhľadňou sa dá opekať.

Rozhľadňa pod Kamzíkom
Výhľad z rozhľadne. Foto: Google maps

Ako sa dostať k rozhľadni

Turisti nájdu rozhľadňu priamo na červenej turistickej značke vedúcej cez Kamzík. Dá sa k nej vydať  od televíznej veže, čo zaberie do 20 minút chôdze, alebo z oblasti Patrónky a tu ide o strmší a dlhší úsek.

Rozhľadňa pod Kamzíkom
Schody na rozhľadňu. Foto: Google maps

Ak preferujete kratšiu trasu, môžete zaparkovať pri bufetoch na Kamzíku či pri televíznej veži. Rovnako dobre sa parkuje pri Železnej studienke alebo v okolí Patrónky, no cez víkend môže byť problém zaparkovať. Pre začínajúcich cyklistov sa neodporúča trasa od Železnej studienky.

Rozhľadňa pod Kamzíkom
Rozhľadňa pod Kamzíkom. Foto: Google maps

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk