Tip na výlet: Dračí hrádok sa ukrýva v hustom lese pri Bratislave, býva obklopený mystickou hmlou

Dračí hrádok
Foto: Google maps, planetslovakia.sk - koláž BratislavaDen.sk

Niekorí miestni obyvatelia poznajú objekt pod názvom Hadí hrad. Je to výborný tip na krátky výlet.

Hoci niektoré dni uplynulého týždňa pripomínali chladným počasím skôr jeseň ako leto, podľa predpovedí počasia nás čakajú ešte slnečné dni. Môžete si tak naplánovať s partnerom, priateľmi alebo rodinou výlet.

Prinášame tip na krátky výlet na Dračí Hrádok pri obci Borinka. K zrúcanine sa dá dostať autom z Bratislavy po ceste I/2 do Stupavy, kde je potrebné odbočiť smerom na Borinku. O približne 800 metrov za koncom dediny sa dá parkovať.

Viete, že na hrádok sa dá dostať aj pešo z Rače? Vydajte sa po modrej alebo zelenej značke na Medené Hámre, následne po žltej značke asi 10 minút do kopca a prídete k odbočke na hrádok. Táto cesta trvá zhruba 2 hodiny.

Hadí hrad

O histórii Dračieho hrádku toho veľa nevieme. V mapách býva označený aj pod názvom Hadí hrad. Stavba bola pravdepodobne postavená v 13. storočí a plnila strážnu funkciu.

Dominantou hradu bola veža. Podľa predpokladov hrádok zničili husiti v prvej polovici 15. storočia. Niektoré fotografie ukazujú cestou na zrúcaninu mystickú malokarpatskú hmlu.

Dračí hrádok
Foto: planetslovakia.sk

Ak dorazíte na miesto, veľa toho z hrádku neuvidíte. Zachovali sa iba zbytky veže. V teréne si možno všimnúť vyvýšeniny oddelené valom a na najvyššej z nich stál hrádok.

Dračí hrádok
Foto: Google maps

Cyklistický výlet

Ak milujete cyklistiku, môžete vyraziť k hrádku aj na bicykli. Je potrebné však spomenúť, že ide o pomerne strmý terén a preto je vhodný pre zdatných cyklistov, nie začiatočníkov. Na bicykli sa dá prísť napríklad z Kačína cez Marianku a Borinku.

Od zaparkovaného auta za Borinkou trvá výstup po lesnej cestičke do 20 minút pešo. Hrádok sa nachádza vo výške 370 m na kopci Úboč.

Pri zrúcanine sa nachádza ohnisko, drevené lavičky a stôl. Ide o príjemnú prechádzku, ktorú môžete spojiť s piknikom.

Dračí hrádok
Foto: Google maps

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk