Tip na výlet: Rozhľadňa Kostolište ponúka výstup s adrenalínovým zážitkom, kedysi slúžila vojakom

rozhľadňa Kostolište
Foto: Google maps - koláž Bratislavadeň

Z rozhľadne je 360 stupňový výhľad do okolia. Je vhodná pre turistov, ktorí sa neboja výšok a majú fyzickú kondíciu.

Premýšľate, kam sa vybrať tento víkend? Počasie je stále pomerne dobré, čo praje túram či prechádzkam v prírode. Rozhľadňu Kostolište pri Malackách by ste určite nemali vynechať.

Autom ste na mieste z Bratislavy do približne 40 minút. Rozhľadňa stojí v lese v časti Vŕšok medzi obcami Kostolište a Gajary.

Dávka adrenalínu

V minulosti túto rozhľadňu využívala armáda – ide o bývalú vojenskú pozorovateľňu. Má železnú konštrukciu a týči sa ponad listnaté a borovicové stromy.

Ak si trúfnete na jej zdolanie, naskytne sa vám krásny výhľad na okolie. Hore sa dá dostať po železnom rebríku, ktorý je chránený kruhovou konštrukciou. Súčasťou rozhľadne sú medziposchodia a vyhliadková plošina.

rozhľadňa Kostolište
Pohľad smerom nadol. Foto: Google maps

Návšteva rozhľadne sa odporúča turistom, ktorí majú fyzickú kondíciu a neboja sa výšok, pretože výstup na vrchol vyžaduje istú dávku adrenalínu. Nie je to vhodná túra pre malé deti.

rozhľadňa Kostolište
Rozhľadňa Kostolište. Foto: Google maps

Pahorky Malých Karpát

Bývalá vojenská pozorovateľňa bola vybudovaná nižšie a preto nebuďte sklamaní, ak uvidíte „len“ nížinné výhľady. Z jej vrchola uvidíte stromy okolitého lesa, siluety pahorkov Malých Karpát či Malacky a obec Kostolište.

Ak sa pozriete na západ, možno dovidieť až do Rakúska s veternými mlynmi a obce Gajary. Počas výstupu si môžete oddýchnuť na drevenej lavičke.

rozhľadňa Kostolište
Lavička na rozhľadni. Foto: Google maps

K rozhľadni je bezproblémová dostupnosť a od hlavnej cesty ste pri nej do minúty. Rozhľadňa má celkovú výšku približne 30 metrov.

rozhľadňa Kostolište
Výhľad z rozhľadne. Foto: Google maps
rozhľadňa Kostolište
Pri dobrom počasí dovidieť až do Rakúska. Foto: Google maps

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk