Tipy na skvelé rodinné popoludnie

Rodina.jpg
Foto: Pixabay.com

BRATISLAVA 2. mája 2018 (BD/PR) – Možno ste si už počas pracovného týždňa plánovali, kam s rodinou pôjdete a čo podniknete.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa postarať o nezabudnuteľný zážitok pre vás a vaše deti.

Veľa z nich sa dá robiť za zadarmo či za minimum peňazí.

Na začiatok sa stačí pozrieť akoby “novými očami” na to, čo ponúka vaše okolie. Možno ste si doteraz ani neuvedomili, čo všetko sa dá podniknúť.

Pre inšpiráciu ponúkam nasledujúci zoznam aktivít.

Tip: Ak vám chýba čokoľvek, aby ste si užili bezstarostné rodinné popoludnie, navštívte e-shop kidmarket.sk, s ktorým sme na tomto článku spolupracovali.

#Indoor aktivity

Túžite zostať doma alebo len jednoducho nevyšlo počasie? Skúste niektoré z týchto aktivít.

#1 Jednoduché hry s deťmi

Aj obyčajné hranie sa je pre deti zaujímavé. Najmä, ak je to niečo, čo nezvyknete robiť často. Deti si užívajú čas, ktorý im venujete. Môžete hrať napríklad hry z vášho detstva, napríklad gumu alebo niečo novodobejšie.

Aj také Človeče nehnevaj sa, Monopoly, Aktivity, Šípky nie sú na zahodenie. Ak ani jednu z týchto hier doma nemáte, môžete si nejakú vymyslieť. Postačí vám obyčajné pero, papier, lepidlo alebo lepiaca páska. S týmto vybavením sa dá hrať napríklad Hádaj na čo myslím alebo Meno-Mesto-Zviera-Vec.

#2 Spoločné varenie a pečenie

Nechajte deti vybrať si, čo by chceli pripraviť a dovoľte im aj niečo pokaziť. Odmenou za odvedenú prácu budú sladké koláče či iné skvelé jedlo. A navyše, kedy vám len tak niekto pripravil jedlo? 🙂

#3 Spievanie alebo hranie na hudobných nástrojoch

Nemusíte sa obávať, žiadne špeciálne nadanie sa nevyžaduje. Spev a hra na hudobnom nástroji skrýva veľa pozitív pre dušu a telo. Pôsobí relaxujúco a navodzuje dobrú náladu. Môžete sa tiež pokúsiť zložiť nejakú pieseň. Ak to nie je pre vás, postačí aj spoločné počúvanie hudby.

#4 Niečo sa spoločne naučte

Práve teraz máte čas, niečo odovzdať svojim deťom. Ak radi fotíte, ukážte im, ako na to.  Ak sa venujete handmade, zasväťte ich do toho a niečo si spolu vyrobte (či už to bude výšivka, oblečenie alebo nejaká maľba).

#5 Návšteva detských centier alebo reštaurácií s detským kútikom

Na Slovensku existujú reštaurácie, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre rodiny s deťmi (detské kútiky). Deti sa majú možnosť hrať a rodičia spoločne porozprávať, oddýchnuť si či vychutnať si chutné aj zdravé jedlo. Jednou z takých je aj Soupa Bistro v centre Bratislavy.

#6 Návšteva krytej plavárne alebo aquaparku

Deti vodu milujú, a preto vyskúšajte spríjemniť si popoludnie návštevou plavárne.  Predstavte si, ako sa spolu len tak “čvachtáte” či učíte deti potápať alebo plávať. Čas na nezaplatenie.

Tip na článok: Kryté plavárne v Bratislave a v okolí

#7 Návšteva múzea, galérií, hradov a zámkov

Nechať sa inšpirovať umením a históriou často obzvláštni všedné dni. Deti pritom môžete veľa naučiť a vy sa preniesť do iného sveta. Výhra pre všetkých.

#Outdoor aktivity

Či už žijete v meste alebo na dedine, vonku sa dá toho robiť naozaj veľa. A rodinný rozpočet vám to tiež nezruinuje. Nezabudnite si so sebou pribaliť aj detské opaľovacie mlieko. Hoci zima ešte len nedávno odišla, slnko ukazuje svoju silu v plnej kráse. Chrániť detskú pokožku pred spálením je preto nevyhnutnosťou.

#1 Loptové hry

Ak ste trojčlenná alebo viacčlenná rodiny, lopta je váš kamarát. Môžete si s ňou len tak kopať, hádzať alebo sa konkrétne zamerať na učenie nových zručností. Napríklad triafanie do brány, driblovanie, hádzanie do koša či volejbal. Ak vám predsa len niekto chýba, skúste zapojiť aj svoje okolie (susedov, priateľov či širšiu rodinu).

#2 Pobyt v prírode (lúka, les) či v parku

Nič nie je lepšie ako čerstvý vzduch a rozkvitnutá príroda. Skúste pre tentokrát mobily nechať doma a užiť si čas bez obrazoviek či telefonátov.
V prírode sa nemusíte len prechádzať. Môžete si zoberať napríklad bicykle alebo kolieskové korčule. Zároveň si zašportujete.

Bicykel.jpg
Foto: Pixabay.com

#3 Návšteva Zoo a zvieracích fariem

Najmä mladšie deti obľubujú zvieratá, ale nepohrdnú nimi aj tie staršie. Existujú farmy, kde je dovolené zvieratá kŕmiť, hladiť a kontaktovať sa s nimi. Poobzerajte sa vo svojom okolí,  určite niečo také nájdete.

#4 Kempovanie, grilovanie a opekanie

Krásne počasie a dobré jedlo, tomu neodolá takmer nikto. Pri grilovačke alebo opekačke majú deti možnosť zažiť si prípravu jedla inak, ako v klasickej kuchyni. Určite ocenia aj novú chuť, ktorú mu dodá otvorený oheň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk