TIS zverejnil rebríček transparentnosti, takto dopadli jednotlivé mestské časti Bratislavy

peniaze
Foto: ilustračné, pixabay.com

Transparency International Slovensko zverejnil rebríček transparentnosti jednotlivých slovenských miest. Hlavné mesto sa dokonca objavilo v rebríčku viackrát, dôvodom je, že TIS hodnotil samostatne aj mestské časti Bratislavy.

61bff8fc 8687 413b b97d 0624d5eeca68.jpg
zdroj: http://samosprava.transparency.sk/rankings/cities

Najlepšiu známku A+ a celkové hodnotenie 86 percent získala mestská časť Nové Mesto, táto časť Bratislavy si oproti predchádzajúcemu hodnoteniu polepšila o dve priečky. V celkovom hodnotení všetkých slovenských miest skončila Bratislava – Nové Mesto na druhom mieste. Predbehol ju už len Vranov nad Topľou s 87 percentami.

61de069a 8fb2 457e 9a80 40bd6aa04710.jpg
zdroj: http://samosprava.transparency.sk/rankings/cities

Ďalšia bratislavská mestská časť bola Petržalka. Tá si vybojovala známku A- s celkovými 75 percentami. Oproti predchádzajúcemu hodnoteniu klesla o jednu pozíciu. V rámci celého Slovenska sa Petržalka nachádza na ôsmom mieste.

Bratislavská Vrakuňa sa umiestnila na trinástom mieste, no oproti predchádzajúcemu hodnoteniu ide o výrazný krok vpred. Vrakuňa poskočila v rebríčku transparentnosti slovenských miest až o 63 priečok. Vyslúžila si známku A- a získala 70 percent.

Staré Mesto v Bratislave skončilo na sedemnástom mieste so známkou B+ a 68 percentami. V rebríčku kleslo o sedem priečok.

Ďalšia časť nášho hlavného mesta, konkrétne Ružinov, skončila na tridsiatom treťom mieste. Ružinov získal známu B so 60 percentami. Oproti minulému hodnoteniu klesol o päť priečok.

Bratislavská Karlova Ves má zhodne ako Ružinov známku B so 60 percentami a v rebríčku slovenských miest jej patrí tridsiate siedme miesto. Jej pokles bol o jedenásť priečok.

Bratislava – Rača získala známku B- a 55 percent, v tomto prípade ide o výrazný pokles. Mestská časť si pohoršila o dvadsať priečok.

Dúbravka dostala od TIS známku C+ a 52 percent. V rebríčku všetkých slovenských miest sa umiestnila na šesťdesiatom ôsmom mieste, no oproti predchádzajúcemu hodnoteniu ide v jej prípad o polepšenie si o deväť priečok.

Devínska Nová Ves sa umiestnila na celkovom sedemdesiatom siedmom mieste. Vyslúžila si známku C+ a získala 50 percent. V jej prípade ide o pokles o deväť miest.

Ako posledné z bratislavských mestských častí skončili Podunajské Biskupice. Celkovo im patrí osemdesiata tretia priečka. Získali 48 percent a známku C. V rebríčku klesli o dvadsaťpäť priečok.

Kompletný rebríček si môžete pozrieť: TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk