Tittel povedie Slovan, začne v sobotu v Trnave

Tittel, Slovan, futbal
SITA

Vedenie slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava sa po odvolaní trénerskej dvojice Jozef Chovanec, Horst Siegl zaoberalo obsadením uvoľnených postov v realizačnom tíme A-mužstva. Na utorkovom popoludňajšom tréningu viedol „belasých“ po prvý raz Dušan Tittel.

„Vedenie klubu ma poverilo, aby som zostavil realizačný tím, s ktorým budem pracovať do konca jarnej časti sezóny. Dnes večer alebo v najbližších dňoch na nás čakajú rozhovory s potenciálnymi kandidátmi. Budeme chcieť spolupracovať predovšetkým s trénermi, ktorí majú k Slovanu blízko ako Ondrej Krištofík, Ladislav Pecko, Marián Zeman, Vladimír Kinder či Szilárd Németh. Niektorí z nich už v štruktúrach nášho klubu pôsobia. Musíme zvážiť, či je vhodné vytrhnúť ich od súčasných tímov,“ povedal Dušan Tittel, ktorý naďalej zostáva aj vo funkcii generálneho riaditeľa Slovana.

Nový šéf realizačného tímu k aktuálnemu dianiu v klube ďalej doplnil: „Zmeny na trénerskom poste nie sú príjemné pre žiadny klub. Aj my by sme boli najradšej, keby sme k nim nemuseli pristúpiť. Uvedomujeme si, že prebudovanie mužstva si žiada trpezlivosť. Žiaľ, dosahovali sme veľmi zlé výsledky a ani štýl našej hry nebol taký, ako sme si predstavovali. Káder však má kvalitu. Možno keby úvodný jarný zápas so Žilinou (0:2), v ktorom sme hrali veľmi dobre a mali sme veľa príležitostí, dopadol pre nás lepšie, dnes by bolo všetko inak. Odvtedy sa nám však nepodarilo naštartovať. Teraz musíme predovšetkým vrátiť hráčom stratené sebavedomie a zlepšiť herný prejav. Chcem, aby sme hrali s väčšou radosťou i väčšou zdravou agresivitou ako doteraz.“

Slovan Bratislava je v tabuľke Fortuna ligy 2014/2015 na 5. mieste (bilancia 11 – 2 – 11), má 35 bodov a negatívne skóre 30:35. V sobotu v rámci 25. kola najvyššej súťaže sa predstaví v stretnutí odvekých rivalov na trávniku dosiaľ tretieho Spartaka Trnava (14.30 hod.).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk