Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
matrika, podpis
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
17. augusta 2015 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Tlačivá potrebné na matriku zmenili. Petržalka informuje, kde si ich stiahnete

Matrika na miestnom úrade v Petržalke zverejnila na webe nové formuláre tlačív, ktoré sa týkajú zápisov matričných udalostí do osobitnej matriky Ministerstva vnútra SR. V tlačivách sú okrem pôvodne požadovaných údajov už aj údaje o stave či pohlaví.

Na matrike si okrem vystavenia rodných, sobášnych a úmrtných listov môžeme osvedčiť listiny a podpisy na listinách. Je to osvedčovanie podpisov na rôznych zmluvách, vyhláseniach a pod. a tiež osvedčovanie listín ako napr. kópie dokladov o vzdelaní – diplom, vysvedčenie, rôzne zmluvy, rozhodnutia štátnych orgánov a pod.

Obyvateľom vychádzame v ústrety aj tým, že v prípadoch, ak je občan imobilný či nevládny, osvedčujeme podpisy priamo v ich domácnostiach, sociálnych zariadeniach, kde sú umiestnení alebo v nemocnici počas hospitalizácie,“ upresňuje Miroslava Galajdová z Referátu matriky a ohlasovne.

V pôsobnosti obce sa vystavujú alebo potvrdzujú aj tzv. potvrdenia o žití pre občanov SR s pobytom v Petržalke, ktorí sú poberateľmi dôchodkov z cudziny.

Petržalská matrika za minulý rok zapísala 3 051 narodení, 299 sobášov a 625 úmrtí. Od prvého dňa v tomto roku do 31. júla 2015 bolo do rodnej matriky zapísaných 1 824 detí. Počet úmrtí bol 384. V Petržalke sa za prvý polrok zosobášilo 149 párov.

Súčasťou matričnej agendy sú aj Zápisy narodení, uzavretí manželstva alebo úmrtí občanov SR do osobitnej matriky MV SR s pobytom v Petržalke, ktorým sa v cudzine narodilo dieťaťa, alebo uzavreli manželstvo, prípadne došlo k úmrtiu obyvateľa.

Tlačivá k týmto úkonom boli oficiálne zmenené Ministerstvom vnútra SR a sú prístupné aj na internetovej stránke mestskej časti, v záložke oblasti, časť Matrika.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X