To bude akcia! Michal David a DJ Bobo plánujú koncert v Bratislave.

michal david dj bobo
SITA/AP

Český muzikant Michal David a švajčiarsky hudobník a spevák DJ Bobo plánujú vystúpiť v Bratislave. Dvojica sa v júni predstavila v pražskej O2 Aréne a ako prezradil 55-ročný David v rozhovore pre český portál iDNES.cz, šou by radi priviezli aj do hlavného mesta Slovenskej republiky.

„Je veľmi skromný a prístupný. Máme v pláne spolu urobiť na budúci rok ten istý koncert ako v O2 Aréne aj v Bratislave. Práve rokujeme so slovenským usporiadateľom,“ prezradil spevák, ktorý v súčasnosti pripravuje aj české turné a film Decibely lásky. V snímke, ktorú rodák z Prahy charakterizoval ako „love story dvoch generácií“, zaznejú skladby z 80. a 90. rokov minulého storočia. Film by mali začať nakrúcať tento mesiac.

Michal David, vlastným menom Vladimír Štancl, pôsobí na hudobnej scéne už od roku 1976, keď založil džezové kvarteto Čtyři. Výraznejšie sa dostal do povedomia po víťazstve na festivale Intertalent s pesničkou Nenapovídej. Na konte má hity ako Non stop, Tak se lásko měj, My máme prima rodiče, Zůstaň a neodcházej, Vyznání, Šoumen, Poupata, Největší z nálezů a ztrát, Děti ráje, Každý mi tě, lásko, závidí, Discopříběh alebo Pár přátel. Venuje sa aj tvorbe muzikálov, podieľal sa napríklad na tituloch ako Kleopatra, Tři mušketýři alebo Děti ráje.

Štyridsaťsedemročný DJ Bobo, vlastným menom Peter René Cipiriano Baumann, začal pôsobiť ako dížej v roku 1985. Debutoval v roku 1989 singlom I Love You. Prvý album Dance with Me uviedol na trh v októbri 1993 a odvtedy ponúkol aj ďalších desať štúdioviek, pričom zatiaľ posledná Circus vyšla vlani v januári. Medzi jeho hity patria skladby ako napríklad Somebody Dance with Me, Everybody, Let the Dream Come True, Love Is All Around, Freedom, Pray, What a Feeling (feat. Irene Cara) alebo Chihuahua.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk