Tomu neuveríte: Tri nehody spôsobili chodci počas jedného rána v Karlovej Vsi, zvýšte opatrnosť

MHD, električka
Foto: ilustračné, SITA/BSK

Buďme opatrní a ohľaduplní voči sebe navzájom, aby sme všetci cestovali bezpečne.

V stredu ráno sa na bratislavských cestách stali tri dopravné nehody, pri ktorých utrpeli zranenia chodci. Prvá nehoda sa udiala na Karloveskej ulici, kde došlo k zrážke električky MHD a chodkyne. Chodkyňa utrpela zranenia a bola prevezená do nemocnice.

Ďalšia nehoda sa stala na Hanulovej, v blízkosti zastávky MHD „Damborského“. Rovnako došlo k nehoda medzi chodkyňou a motorovým vozidlom značky Mercedes. Chodkyňa utrpela zranenia a taktiež bola prevezená do nemocnice. V oboch prípadoch boli vodiči testovaní na prítomnosť alkoholu, no prítomnosť alkoholu v dychu im nebola zistená.

Krátko pred 10.00 hod. došlo k tretej dopravnej nehode medzi električkou MHD a chodcom na Karloveskej ulici. Chodec bol pri tejto nehode taktiež zranený. Presné okolnosti týchto nehôd sa stále vyšetrujú.

V súvislosti s týmito nehodami apeluje polícia na chodcov, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou účastníkov cestnej premávky, aby venovali osobnú pozornosť svojej bezpečnosti. Preto im pripomínajú niekoľko bezpečnostných opatrení:

  • Pri prechádzaní cez cestu použite priechod, nadchod alebo podchod.
  • Vstúpte na vozovku iba po dôkladnej kontrole okolia (pozrite naľavo, potom na pravo a zasa naľavo), len v prípade, že sa nepribližuje žiadne vozidlo.
  • Nezdržiavajte sa a nevychádzajte spoza zaparkovaných áut, ktoré vám bránia výhľadu na cestu.
  • Nevchádzajte náhle do cesty bez predchádzajúcej kontroly, či neprichádza motorové vozidlo.
  • Dodržiavajte svetelnú signalizáciu pre chodcov a vždy používajte priechod, cez cestu choďte výhradne najkratšou cestou – teda priamo kolmo na cestu.

Dodržiavaním týchto zásad a pravidiel cestnej premávky môžete prispieť k vlastnej bezpečnosti a zabrániť nebezpečným situáciám na cestách. Buďme opatrní a ohľaduplní voči sebe navzájom, aby sme všetci cestovali bezpečne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk