Toto dojalo Bratislavčanov: Medveď Félix z bratislavskej ZOO sa dočkal nového výbehu plného zelene

Nový výbeh v ZOO pre medveďa
Foto: Facebook/ZOO Bratislava

Medveď žil v starom betónovom výbehu, ktorý mal 60 rokov. Zeleň bola namaľovaná iba na múroch.

Každý, kto navštívil aspoň raz bratislavskú ZOO, určite prešiel okolo betónového výbehu na začiatku areálu. Ak mal šťastie, zahliadol relaxovať vo vode alebo na betónovom múriku medveďa Félixa.

Félix patrí do zvieracej rodiny ZOO od svojho narodenia a prežil tam celý život. Býval len v betónovom výbehu, ktorý postavili pred 60 rokmi.

Negatívne emócie

V minulosti riaditeľka ZOO Júlia Hanuliaková priznala, že hoci bol starý výbeh pre medveďa dostatočne veľký, svojím charakterom nespĺňal súčasné ppožiadavky chovného zariadenia pre medvede. Félix sa mal presťahovať do výbehu vlkov ešte v máji minulého roka, avšak nestalo sa tak.

Starý medvedinec podľa riaditeľky vyvolával v ľuďoch negatívne emócie, pretože pripomínal betónovú džungľu. Už roky sa preto hovorilo o potrebe vybudovania nového medvedinca. Riaditeľka chcela pre medveďa vytvoriť zmenšeninu karpatského lesa.

Nový výbeh v ZOO pre medveďa
Starý výbeh. Foto: Facebook/ZOO Bratislava

Dojímavý moment

Nový medvedinec sa podarilo otvoriť nakoniec pred dvomi mesiacmi. Je plný zelene a imituje prirodzené prostredie medveďa. V areáli sa dokonca nachádzajú čučoriedky.

ZOO sa obávala, či si medveď zvykne na nový priestor, pretože nepoznal celý život nič iné, ako svoj starý medvedinec.

Nový výbeh v ZOO pre medveďa
Foto: Facebook/ZOO Bratislava

Medveďa Félixa poznajú mnohí Bratislavčania a niektorých dojalo, keď ho videli na prechádzke po novom obydlí. Odvážil sa konečne na poriadnu prechádzku prvýkrát od otvorenia medvedinca.

Nový výbeh v ZOO pre medveďa
Foto: Facebook/ZOO Bratislava

„Od dojatých chovateliek až po zvedavých návštevníkov všetci vidia, že aj malé krôčiky nášho medveďa znamenajú obrovské kroky bratislavskej ZOO,“ uviedla ZOO. 

Nový výbeh v ZOO pre medveďa
Foto: Facebook/ZOO Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk