Toto môžu byť varovné signály nákazy koronavírusom

Budova Chránenej krajčírskej dielne Donna Rosi, kde dnes začali s výrobou rúšok pre seniorov z mestskej časti Bratislava - Staré Mesto v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 16. marec 2019.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Staré Mesto vytvorilo prehľadnú tabuľku s varovnými signálmi, taktiež dbá na prevenciu a spolupracuje na výrobe rúšok.

Ak aj vás zaujíma, čo môže byť varovným signálom pri prejavoch koronavírusu, tak tu je tabuľka Starého Mesta. V tabuľke sa nachádzajú symptómy koronavírusu a pre porovnanie aj chrípky a prechladnutia.

Zároveň však mestská časť dodáva, že dôležitý je posudok lekára a tabuľka má slúžiť na prevenciu a overenie si vášho stavu pred kontaktovaním lekára.

Varovne signaly koronavirus.jpg
Foto: https://www.facebook.com/staremesto.sk/photos/a.202295943214313/2564801663630384/?type=3&theater

Nedostatok jednorazových rúšok sa Staré Mesto rozhodlo riešiť proaktívne. V mestskej časti totiž už začali s výrobou rúšok pre seniorov. Keďže mestská časť dlhodobo spolupracuje s chránenou krajčírskou dielňou, ktorú pred desiatimi rokmi založilo občianske združenie Klub Donna Rosi.

Na našu žiadosť o pomoc pri aktuálnom akútnom nedostatku jednorazových rúšok zareagovali bez váhania a okamžite – začnú šiť rúška pre Staromešťanov,“ informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Na začiatok sú schopní vyrobiť 500 kusov rúšok, budú určené pre staromestské seniorské centrá. Projekt bude financovaný z individuálnych dotácií starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej.

Rúška vyrobené v chránenej krajčírskej dielni Donna Rosi v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 16. marec 2019.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk