Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shutterstock_158023259.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Shutterstock
22. júna 2020 Správy BratislavaPR od Informačný servis Diskusia()

Toto sú miesta, ktoré by ste mali v Bratislave navštíviť

BRATISLAVA 22. júna (BratislavaDeň.sk) – Hlavné mesto Slovenska poskytuje široké možnosti nielen jeho obyvateľom, ale taktiež turistom. Viete si tu oddýchnuť, relaxovať alebo sa zabaviť. Plánujete návštevu Bratislavy aj vy? V tom prípade si do zoznamu miest doplňte aj tieto. Sú klasikou, ktorú nesmiete vynechať.

Sad Janka Kráľa

Chcete si niekde v Bratislave oddýchnuť a pritom byť blízko k prírode? Najlepším miestom je Sad Janka Kráľa. Ide o jeden z najstarších parkov v hlavnom meste. Založený bol v rokoch 1774 – 1776 a jeho rozloha je 42 hektárov. Poskytuje dostatok miesta pre úplne každého.

Počas jarných a letných mesiacov ho ľudia využívajú najmä na posedenia s priateľmi. Ak si chcete spraviť príjemné popoludnie, spravte si v parku piknik. Pri nakupovaní nezabudnite na svieži nápoj a ovocie a samozrejme si pribaľte aj deku na posedenie. Nakúpiť všetky potrebné veci môžete napríklad v Tescu. Na jednom mieste môžete nakúpiť jedlo, nápoje, deku či jednorázové taniere a poháre. Oddýchnite si a načerpajte energiu priamo v parku.

Zaujímavosť

Sad Janka Kráľa je najstarším verejným parkom nielen v Bratislave, ale aj v strednej Európe. Má bohatú históriu a rozhodne sa oplatí navštíviť ho.

Shutterstock_145430728.jpg
Foto: Klient

Bratislavský hrad

Čo by to bolo za návštevu Bratislavy, ak by ste nenavštívili známy Bratislavský hrad? Jeho história je rovnako zaujímavá ako história parku. Počiatky však siahajú hlbšie. Presnejšie do 13. storočia.

Dnes hrad slúži ako historická pamiatka, ktorú môžete navštíviť aj vy. Súčasťou prehliadky interiéru sú rôzne výstavy. Vďaka nim si lepšie predstavíte vývin a formovanie našej krajiny.

S Bratislavským hradom sa spája veľa zaujímavostí. Jednou z nich je informácia o hradných vežiach. Každý, kto hrad videl určite vie, že má veže štyri. Pravdou však je, že plnohodnotná je len jedna. Ostatné tri sú len na okrasu pristavané k streche.

Michalská brána

Ak by vám hrad nestačil, pokojne si zájdite pozrieť Michalskú bránu. Ide o jedinú zachovanú bránu bratislavského opevnenia. Jej vznik je datovaný na 14. storočie. Ide teda o ďalší kus z histórie, ktorý Bratislava ponúka.

Michalskú bránu nájdete v Starom meste, kde vo svojom putovaní za pamiatkami môžete pokračovať.

Staré Mesto

Ako sme naznačili, ďalším miestom pre turistické prechádzky je Staré Mesto. Vhodné je pre ľudí milujúcich staré uličky plné obchodíkov, reštaurácií a kaviarní. Môžete si tu oddýchnuť a nabrať sily na ďalšie atrakcie.

Okrem toho tu nájdete aj veľké množstvo historických pamiatok. Medzi ne sa radia napríklad Primaciálny palác, Dóm svätého Martina či spomínaná Michalská brána.

Vyhliadková veža UFO

Ďalším symbolom Bratislavy je známa vyhliadková veža UFO. Výhodou však je, že nejde len o vyhliadku, ale taktiež o reštauráciu. V rámci tejto turistickej atrakcie viete spojiť príjemné s užitočným.

Shutterstock_166206131.jpg
Foto: Shutterstock

Tip

Pre milovníkov adrenalínu poskytuje UFO ešte jednu možnosť s názvom skywalk. Spolu s profesionálnym inštruktorom vystúpite na okennú rímsu, po ktorej sa prejdete.

ZOO Bratislava

Ak túžite po celodennom programe, ZOO Bratislava je pre vás tým najlepším. Vhodná je nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Súčasťou ZOO je Dinopark so statickými a pohyblivými modelmi dinosaurov.

ZOO Bratislava funguje od roku 1960 a dnes v nej nájdete až 183 druhov zvierat. Jej rozloha je 96 hektárov, preto vám jej návšteva zaberie jeden celý deň.

Zhrnutie

Bratislava vie ponúknuť zábavu, oddych a množstvo iného nielen jej obyvateľom, ale aj turistom. Je plná historických pamiatok, no nechýbajú ani zaujímavé atrakcie. Preskúmajte ich všetky pri najbližšej návšteve hlavného mesta aj vy.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X