Tradičné fašiangy v Bratislave: Kde všade sa niečo koná a aký je program? Tu je prehľad

Kolaz bratislava fasiangy.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Ružinovské fašiangy na Miletičovej ulici v Bratislave sľubujú bohatý kultúrny program a gastronomické lahôdky pre všetkých návštevníkov. Podujatie sa neobmedzuje len na Ružinov, ale fašiangy sa budú konať aj na ďalších miestach v Bratislave vrátane Námestia Nežnej revolúcie, Starej tržnice a ZOO Bratislava. 

Tradičné fašiangy sa blížia a Ružinov sa pripravuje na veľkolepé podujatie na najznámejšom trhovisku v Bratislave – Miletičke. V sobotu 10. februára 2024 od 9.00 hod. sa na Miletičovej ulici uskutočnia Ružinovské fašiangy, ktoré prinesú bohatý kultúrny program aj gastronomické lahôdky pre všetkých návštevníkov.

Jeden z hlavných ťahákov podujatia je ponuka domácich zabíjačkových špecialít, ktoré potešia chuťové poháriky milovníkov tradičnej slovenskej kuchyne. Návštevníci si budú môcť nielen pochutiť na tradičných mäsových výrobkoch, ale aj sledovať ukážky ich výroby priamo na mieste.

Okrem toho sa môžete tešiť na skvelý kultúrny program s účasťou talentovaných hudobných skupín ako Gipsy Čáve a Bukasový masív. Autentická hudba a tanečné vystúpenia folklórnych súborov FS Karpaty a FS Devín dodajú podujatiu autenticitu a veselú atmosféru.

Fašiangové slávnosti však nezostanú len v Ružinove, ale tešiť sa na ne môžete aj v ďalších častiach Bratislavy. Bohatý program plný folklórnej hudby a tanca, či detských vystúpení a atrakcii vás čaká aj na Námestí Nežnej revolúcie a v Starej tržnici. Začiatok je na Námestí už od 10.00 hod.

V rovnakom čase sa chystá staromestský detský fašiangový sprievod od Zichyho paláca. V Starej tržnici sa tiež pripravuje večerná fašiangová zábava so začiatkom od 19.00 hod. Dospeláci majú prísť v maskách a tešiť sa môžu na súťaž alebo školu tanca.

Fašiangy tiež neobídu ani ZOO Bratislava, kde sú pripravené vlčie fašiangy. V čase medzi 10.00 a 13.00 hod. sa môžu veľkí aj malí tešiť na sprievod, komentované kŕmenie, tradičné fašiangové pochúťky a rôzne hry.

Program počas fašiangov pripravila aj Galéria mesta Bratislavy, či Múzeum mesta Bratislavy. Rovnako vás isto potešia vychádza Rande s mestom, ktoré je špeciálne pripravené aj pre nevidiacich a slabozrakých, aj ľudí s pohybovým znevýhodnením. Viac o podujatiach nájdete na stránke podujatia na sociálnej sieti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk