Tradičné Vajnorské dožinky opäť prinášajú bohatý kultúrny program aj stánkový predaj

Festival vajnorských koláčov, dožinky
Ilustračné: SITA

Každoročne do Vajnor prichádzajú tradičné Vajnorské dožinky, už 16. ročník sa bude konať v priestoroch Parku pod lipami.

Oslavy tradičných Vajnorských dožiniek sa budú konať v sobotu 24. augusta od 13. hod. v priestoroch Parku pod lipami. Hlavné bude pódium s kultúrnym programom, ktorý začína o 15.00 hod., avšak stánkový predaj bude otvorený už od 10.00 a to až do 1.00 hod.

Ulice Vajnor ožijú pestrým alegorickým sprievodom na čele s mažoretkami. V sprievode bude samozrejme prítomná aj Vajnorská dychová hudba, nasledovaná Vajnorským okrášľovacím spolkom, Podobenkou z Vajnor, ktorí sú už tradične neodmysliteľnou súčasťou tohto podujatia a ich vystúpenia sa vždy tešia veľkému záujmu.

Členovia Vajnorského okrášľovacieho spolku tak isto aj tento rok vytvorili bohatý dožinkový veniec. Alegorický sprievod bude prechádzať ulicami Jačmenná, Osloboditeľská a Baničova k pódiu v Parku pod lipami a zúčastnia sa ho tiež športové kluby, skauti, červený kríž a iné spolky z Vajnor.

Kultúrny program bude žánrovo pestrý a na svoje si prídu mladí aj starší, tak isto aj sprievodné podujatia sľubujú veľké zážitky. Poľnohospodárske družstvo Vajnory pripravilo k príležitosti 70. výročia jeho vzniku Degustáciu Vajnorských vín, Konopné bludisko s hrami pre deti a rodičov a kyvadlovú dopravu z Parku pod lipami k PD Vajnory.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk