Tragédia v Bratislave: Na Jurkovičovej v Rači počas noci horel jeden z bytov, polícia hlási dve obete

hasiči
ilustračné: SITA

Ku tragickej udalosti došlo v noci z pondelka na utorok, pri požiari zahynuli dve osoby.

Bratislavskí policajti vyšetrujú okolnosti požiaru jedného z bytov na Jurkovičovej ulici v Rači. Podľa slov polície došlo pri požiari k úmrtiu dvoch osôb. K požiaru bytu na 11. poschodí došlo v noci z pondelka 19. na utorok 20. augusta.

Hasiči sa už v čase príchodu policajnej hliadky nachádzali na mieste a požiar hasili. „Pri požiari boli v byte nájdené dve osoby, ktorým záchranári bezodkladne poskytli prvú pomoc. Aj napriek snahe a úsiliu záchranárov muža a ženu zraneniam podľahli,“ informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Obyvatelia okolitých bytov museli byť evakuovaní z priestorov obytného domu a to pre husté zadymenie okolia. Podľa vyjadrenia zisťovateľa príčin požiarov je príčina požiaru v súčasnosti predmetom zisťovania, predbežne nebolo vylúčené, ani potvrdené cudzie zavinenie osoby. Výška spôsobenej škody bude vyčíslená dodatočne.

Presné príčiny, ako aj ďalšie okolnosti tohto požiaru sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania. Poverený príslušník v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk