Trápite sa občianskoprávnym sporom? Vyriešte ho s Lovász Legal

Obrazok3.jpg
Foto: Shutterstock

Civilné súdne spory alebo dedičské konania sú situácie, ktoré nevyhľadáva ani jeden človek. Ocitnúť sa v nich však môže každý a ich riešenie býva časovo náročné a unavujúce. Proces sa však dá zjednodušiť vďaka skúseným odborníkom.

Rozvod a vyporiadanie majetku

Častým sporom býva napríklad vyporiadanie bezpodielového vlastníctva manželov, do ktorého patrí všetko, čo nadobudol každý z manželov počas trvania manželstva. Ide o príjem z práce alebo podnikania, no aj zisk či hnuteľné a nehnuteľné veci.

V tomto prípade sa oplatí mať po svojej pravici odborníka. Zbehlý právny zástupca totiž dokáže svojho klienta previesť celým procesom až do vyplatenia podielu z BSM alebo prevedenia majetku.

Viac o vysporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov nájdete v článku – Na čo nezabudnúť pri vysporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov

Dedenie majetku

Náročným procesom môže byť aj dedičské konanie. Je to nesporové konanie, prostredníctvom ktorého sa vysporiada majetok zosnulého, čiže poručiteľa. Predmetom tohto konania sú hmotné veci, nehmotné statky, záväzky, pohľadávky majetkovej povahy a iné peniazmi oceniteľné hodnoty.

Aj na dedičské konanie by ste sa mali pripraviť. Ak totiž právnikovi poskytnete potrebné informácie, môže vám pomôcť zachrániť nemalé sumy. Okrem toho vás tiež na konaní zastúpi v prípade, že sa ho nechcete alebo nemôžete zúčastniť.

Viac sa o dedičskom konaní dozviete v našom právnickom slovníku – Dedičské konanie.

Obrazok4.jpg
Foto: Freepik

Spory o majetky

Odborníka po svojom boku sa oplatí mať aj pri problémoch spojenými s pozemkovými úpravami a sporoch týkajúcich sa nehnuteľností. Obstáť pred súdom bez znalosti právnych predpisov sa nemusí vždy podariť aj keby bolo právo na Vašej strane preto je kvalifikovaný právny zástupca tou správnou voľbou.

Obdobné platí aj v prípade obchodných sporov. Advokát dokáže rýchlo a efektívne vyhodnotiť Váš zmluvný vzťah a postavenie a vie odhadnúť šancu na úspech v obchodnom spore.

Používanie vzorov zmlúv z internetu je jednoduché a pohodlné. Existuje ale niekoľko dôvodov, prečo by ste mali ich spisovanie nechať na ľudí, ktorí sa v tom vyznajú. Každá zmluva by mala byť napríklad prispôsobená konkrétnym potrebám a okolnostiam.

Zabúdať však netreba ani na to, že ide o dokumenty, ktoré sa kvôli meniacim sa predpisom a normám menia tiež. Dokumenty z internetu môžu byť neaktuálne, čo môže v budúcnosti spôsobiť nepríjemnosti.

Ak teda hľadáte niekoho, kto vám pomôže s prípravou kúpnej zmluvy, darovacej zmluvy, nájomnej zmluvy, zámennej zmluvy, zmluvy o dielo a ďalších, obráťte sa na advokátsku kanceláriu Lovász Legal v Bratislave. Ich tím pozostáva z odborníkov, ktorí vám poriadia v oblastí zmlúv, no tiež vás zastúpia na rôznych konaniach a sporoch.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk