Trendy v líčení na nový rok

Make up preparation process in beauty studio
Foto: hebe

Líčenie na jeseň a zimu sa riadi vlastnými pravidlami. Väčšinou je silnejší a vyžaduje väčšie krytie ako letný make-up, kedy opálenie pôsobí ako podklad. Čo bude módne túto sezónu? Vytiahneme a znovu objavíme obľúbené červené rúže, paletky s tmavými tieňmi a očné linky, no nebude chýbať ani množstvo odkazov na dovolenkový look. Získajte inšpiráciu zo svetových výstav! V téme módne líčenie na sezónu jeseň-zima 2022/2023 nám nebudú chýbať známe klasiky, no medzi trendy patria aj nejaké novinky či odkazy na líčenie spred niekoľkých mesiacov. Pozreli sme si stovky či dokonca tisíce fotiek a vybrali tie najdôležitejšie trendy v líčení.

Červený rúž

Hebe neustále sleduje trendy v líčení, a preto tu na pultoch drogérií nájdete všetky najdôležitejšie druhy produktov, ktoré sú tu prezentované. Hoci nejde o nič prevratné – červené rúže sa na jeseň a v zime vždy vracajú, tentoraz sa vizážisti nezameriavajú na jeden odtieň. Na módnych prehliadkach vedú rúže v malinovej, krvavej, tehlovej a aj jemne oranžovej farbe. A čo viac, hitom boli perleťové aj matné textúry. Najdôležitejšie pravidlo: nájdite si svoj dokonalý odtieň červenej farby.

V nasledujúcej sezóne bude pokožka plná lesku. Rozjasňovač bude aj v roku 2023 jednou z najdôležitejších make-up kozmetiky. Investujte teda do dobrého rozjasňovača. Môžete si vybrať klasické farby, teda zlatú alebo striebornú. Zlatý rozjasňovač dokonale zdôrazní krásu žien s teplou pleť. Ak teda máte hnedé vlasy a olivovú pleť, tak zvoľte túto farbu. Strieborná zasa zvýrazní krásu blondínok a ich chladný tón pleti. Nemusíte sa však obmedzovať len na zlato a striebro.

Metalické očné tiene

Ďalším HITom v líčení na rok 2023 sú metalické očné tiene. Zvýraznia farbu každej farby očí, sú ako stvorené na párty a v jemnejšej verzii aj na každý deň. Dôležité je, že rozžiaria pohľad, čím redukujú tmavé kruhy pod očami. Len odpútavajú pozornosť od nich.

Lesklé pery

Glow make up nie je len precízne nanesený rozjasňovač. Lesk môžete nosiť aj na perách. V móde sú lesky na pery, ktoré dodávajú efekt sklenenej tabule. Je to návrat do 90. rokov 20. storočia. Porozmýšľajte aj nad kúpou rúžu, ktorý má trblietavé čiastočky alebo metalický finiš. Nezabúdajte však, že takéto líčenie pier je dosť extravagantné a s množstvom kozmetiky to radšej nepreháňajte. Takže si jemne namaľujte viečka a na mihalnice naneste maskaru.

Na jar 2023 bude najmódnejšia farba na líčka špinavá ružová. Na chvíľu odložime bronzery, ktoré sa vrátia až v lete. Pre koho je táto ružová farba vhodná? V prvom rade ženy s chladným typom krásy. Hlavnú úlohu začínajú hrať trendy z 2000 roku. Veľmi trendy sú linky na viečkach rôznych farieb a netradičné geometrické vzory.

Zdôrazňovanie looku v roku 2023 nekončí len pri očných tieňoch. Silné postavenie medzi trendmi v líčení majú aj eyelinery. To môže znamenať len jediné – skvelý návrat liniek, teda aj mačacie oko. Dobre nakreslená a zručne namaľovaná linka dokáže urobiť celý make-up. Na dosiahnutie takéhoto efektu však budete potrebovať techniku a tiež dobrú očnú linku, ktorá hladko kĺže po pokožke, zanecháva súvislú linku a nerozmazáva sa. Podľa vášho uváženia to môže byť kozmetika v pere alebo ceruzke. Každý si lepšie poradí s konkrétnou textúrou a očnou linkou.

Make up no make up

Už niekoľko sezón je to TOP make-up. Je pravda, že veľa žien neverí, že práve v soté verzii nás chcú muži sledovať najčastejšie. Svieži vzhľad je vždy v móde. Ako urobiť takýto make-up? Vyberte si jemný BB krém, obočie si nalíčte očnými linkami a na riasy naneste maskaru. A na pery naneste hydratačný balzam.

Zamerajte sa na pery

Výrazne definované pery nie sú novým trendom. Túto sezónu sa však zameriame na porcelánovú pleť a výrazné líčenie pier. S takýmto make-upom sa však vzdajte aj bronzera. Taktiež nezvýrazňujte mihalnice a obočie. Pery by mali byť v popredí. Aké farby rúžu fungujú najlepšie? Čo najtmavšie. Bordová, červená, hnedá, čierna, oranžová alebo fialová.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk