Trestná kauza spojená so sporom o bratislavský Hotel Carlton je už na súde

Hotel carlton maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Podnikatelia čelia obžalobe pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v spolupáchateľstve v štádiu pokusu.

Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 20. až 22. septembra termíny hlavných pojednávaní s podnikateľmi Erikom M. a Zuzanou K. Dvojica čelí obžalobe pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v spolupáchateľstve v štádiu pokusu. Trestná kauza súvisí s medializovaným sporom o vlastníctvo bratislavského Hotela Carlton.

Polícia vzniesla obvinenie v tejto veci ešte začiatkom roku 2018, pričom začala v tejto veci konať na základe trestného oznámenia, ktoré podali bývalí spoločníci dvojice a partneri spoločnosti Eset Maroš Grund a Rudolf Hrubý. Podľa nich ich totiž Erik M. a Zuzana K. chceli pripraviť o väčšinové vlastníctvo hotelu. Obžalobu vo veci podal v roku 2020 bývalý špeciálny prokurátor Dušak Kováčik.

Týždenník Trend ešte na jeseň roka 2017 informoval o spore o hotelový komplex Carlton v Bratislave. Pôvodne podľa Trendu komplex vlastnili na tretiny Erik M., Grund a Hrubý. „Eseťáci vložili do projektu peniaze a Erik M., obchodník s realitami, ho mal manažovať,“ napísal týždenník s tým, že podľa Hrubého a Grunda Erik M. bez ich vedomia navýšil vo svoj prospech základné imanie v spoločnosti Carlton Property a z nich sa stali menšinoví vlastníci.

V Carlton Property získal 92 percent na základe plnej moci, o ktorej nevedeli. „Taktiež mal spolu so Zuzanou K. dať príkaz na prevod dvoch miliónov eur z účtu firmy na ich vlastný a napokon sa mal pokúsiť o prevod budovy hotela na svoju spoločnosť Arthur Real Estate,“ uviedol Trend s tým, že na základe týchto skutočností podali Hrubý a Grund trestné oznámenie na políciu.

V súčasnosti obžalovaný podnikateľ však na tlačovej konferencii v roku 2018 tvrdil, že o podiel v komplexe bol obratý on sám. „Každý si môže pozrieť obchodný register a zistí, že ma páni obrali o môj projekt,“ povedal vtedy novinárom s tým, že z pôvodne 33 percent podielu vlastní už len dve percentá a za zvyšok nevidel „ani cent“. V obchodnom registri pritom podľa neho došlo v lete 2017 k neoprávnenému prepisu konateľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk