Tretie kolo Mestského bazára sa blíži, zberné miesta budú aj v mestských častiach

Olo mestsky bazar.jpg
Foto: Hlavne mesto SR Bratislava

Dnes sa začína zber vecí na tretie kolo Mestského bazára, ktorý sa bude konať začiatkom októbra.

Zbierať veci do Mestského bazára budú už aj vo väčšine mestských častí. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Linda Golejová.

Dnes sa začína zber vecí na tretie kolo Mestského bazára, ktorý sa bude konať začiatkom októbra. Novinkou sú nové zberné miesta, ktoré uľahčia obyvateľom zapojiť sa do zberu a zbaviť svoje domácností nepotrebných, no stále použiteľných vecí, ktoré by sa inak stali odpadom,“ uviedla.

Zjednodušený zber

Zber vecí sa uskutoční od 3. septembra do 2. októbra v centrále OLO na Ivanskej ceste 22 každú stredu (okrem 15. septembra) od 12.00 do 18.00, v piatok a v sobotu od 8.00 do 18.00 hod.

Okrem toho sme sa rozhodli zjednodušiť zber pre všetkých, ktorí by sa chceli zapojiť, ale do centrály OLO to majú ďaleko, preto rozširujeme zberné miesta aj do ostatných mestských častí hlavného mesta,“ poznamenala Golejová.

Zoznam časov a zberných miest v jednotlivých mestských častiach je zverejnený na webovej stránke OLO.

Využitie financií

Podujatie Mestský bazár sa bude konať 9. a 10. októbra v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8. Vyzbierané financie budú vedené na transparentom účte a budú použité na budovanie stabilného Bratislavského centra opätovného použitia.

Prvé dve kolá Mestského bazára ušetrili Bratislavu od 21 ton nepoužívaných vecí, ktoré priniesli návštevníci počas júnového a minuloročného septembrového zberu,“ poznamenala Golejová.

Viac ako 1 500 návštevníkov si vďaka tomu osvojilo takmer osemtisíc vecí s hmotnosťou viac ako osem ton. „Za nákup vyzbieraných vecí prispeli ľudia sumou viac ako 11-tisíc eur,“ uzavrela.

A o maaem darovaay.jpg
Foto: Hlavne mesto SR Bratislava

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom