Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prednas prof simaljakova a a dr. micekova.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Trh kože
3. októbra 2019 Správy BratislavaPR od BratislavaDen.sk Diskusia()

TRH KOŽE 2019: Prichádzame do Eurovei s kožou na trh!

BRATISLAVA 3. októbra (BratislavaDeň.sk) – V nedeľu 27. októbra sa už po tretí raz uskutoční edukačno – preventívne podujatie TRH KOŽE, ktoré sa koná pod záštitou Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti (SDVS) Cieľom Trhu kože je zvyšovať záujem laickej verejnosti o kožné ochorenia a informovať o možnostiach ich diagnostiky, liečby i prevencie.

Predchádzajúce ročníky prilákali mnohých záujemcov a Trh kože si získal mimoriadnu pozornosť a záujem práve pre svoj zámer ponúknuť návštevníkom bezplatné poradenstvo, konzultácie a odborné moderované prednášky dermatológov. Trh kože je zároveň platformou, kde je možné ľudí poučiť a upozorniť na to, aby nepodceňovali návštevu ambulancie kožného lekára. V odborných poradniach bude môcť každý záujemca konzultovať s dermatológmi akékoľvek svoje ťažkosti a problémy týkajúce sa kože.

Trh kože sa tento rok uskutoční v čase od 10.00 do 18.00 hod. v nových priestoroch a  v spolupráci s obchodným centrom Eurovea, ktoré má v súčasnosti priemernú dennú návštevnosť viac ako 30.000 ľudí.

Verejné a diskrétne poradne kože

Tento rok budú na Trhu kože k dispozícii odborníci v štyroch diskrétnych a šiestich verejných poradniach, kde bude možnosť kontroly materských znamienok dermatoskopom. V dvoch diskrétnych poradniach sa bude vykonávať ultrasonografické vyšetrenie kĺbov pri podozrení psoriatrickej artritídy, ktorí je tzv. skrytou sestrou autoimunitného ochorenia psoriázy.

V minulých rokoch boli v poradniach u niektorých návštevníkov odhalené a zachytené aj závažné a dovtedy neliečené kožné ochorenia ako psoriáza, či rakovina kože.

V poradniach kože bude spolu počas ôsmych hodín k dispozícií dvadsať kožných lekárov. Do diskrétnych poradní bude potrebné sa prihlásiť online prostredníctvom stránky www.trhkoze.sk.

Odborné diskusie o kožných ochoreniach

Na prízemí Eurovei budú na hlavnom pódiu počas ôsmych hodín prebiehať odborné, moderované diskusie o najčastejšie sa vyskytujúcich kožných ochoreniach a problémoch.

„Vítame túto formu odkrývania a vysvetľovania  problematiky diagnostiky a liečby dermatologických problémov, pretože počas bežného vyšetrenia máme natoľko obmedzený čas, že nie je možné každému pacientovi podrobne vysvetliť priebeh a závažnosť ochorenia., uvádza Doc. MUDr. Dušan Buchvald, PhD., prezident SDVS. „Zároveň tým akýmsi spôsobom aj súťažíme s tzv. Doktorom Googlom, ktorý častokrát navádza pacientov na samoliečbu a rôzne alternatívne spôsoby riešenia ochorenia. Avšak osobný kontakt a konzultácia s lekárom je vždy najvhodnejšia, preto apelujeme na ľudí, aby nepodceňovali návštevy dermatologických ambulancií, lebo len včasnou diagnostikou vieme včas zachytiť a liečiť kožné ochorenia „.

Diskusie budú zároveň prenášané naživo cez Facebook stránku Trhu kože a následne uchované v archíve pre ďalšie použitie.

Témy odborných diskusií a prednášajúci:

Psoriáza a systémové choroby MUDr. Eva Škutilová, MUDr. Katarína Kovarčíková, MUDr. Zuzana Zelinková, PhD.

Psoriatická artritída – skrytá sestra psoriázy Prof. MUDr. Mária Šimaljaková, PhD., MHA , MPH MUDr. Katarína Sisol, Mgr. Janka Dobšovičová Černáková (LPRe SR)

Rakovina kože – malígny melanóm MUDr. Desana Borecká, MUDr. Zuzana Murárová

Choroby kože v tehotenstve Prof. MUDr. Danka Švecová, PhD.

Akné – generačný problém MUDr. Eva Škutilová, PhD.

Vírusové ochorenia kože – Ako na herpes? MUDr. Gabriela Kolátorová

Roscea – keď vykvitne ruža na tvári! MUDr. Diana Višňovská

Atopická dermatitída – ekzém na celý život? Doc. MUDr. Dušan Buchvald, PhD.

Stánky vystavovateľov a partnerov

Trh kože v Eurovei skutočne ponúkne aj  akýsi pomyslený TRH v podobe stánkov vystavovateľov a partnerov, ktorého sa zúčastňujú významné medzinárodné spoločnosti prinášajúce dermatokozmetické prípravky na liečbu kožných ochorení.

Návštevníci budú môcť priamo pri stánkoch vyskúšať a konzultovať možnosti terapie. Medzi vystavovateľmi bude 10 partnerov, pacientske organizácie, ako aj kúpele zaoberajúce sa na liečbou kožných ochorení – Kúpele Smrdáky a Smerdžonka.

Inzercia

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X