Trh kože bude už po šiesty raz naraz v troch mestách

Young beautiful caucasian woman closing her eyes feeling relaxed with hands touching face on isolated white studio background
Foto: Getty Images

Edukačné podujatie zamerané na zvýšenie povedomia o diagnostike a liečbe kožných ochorení Trh kože sa uskutoční už po šiesty raz v sobotu 22. októbra súbežne v troch nákupných centrách v Bratislave (Nivy centrum), Banskej Bystrici (Europa SC) a Košiciach (Optima) a to v čase od 10.00 do 18.00 hod.

Návštevníci budú môcť navštíviť stánky vystavovateľov a partnerov a „Verejné a diskrétne poradne kože“, kde budú môcť konzultovať svoje prípadne dermatologické problémy s poprednými kožnými lekármi zo všetkých regiónov Slovenska. Prihlasovanie do diskrétnych poradní, ktoré sú zamerané predovšetkým na kontrolu materských znamienok dermatoskopom, bude možné aj online cez webstránku podujatia www.trhkoze.sk.

Súčasťou Trhu kože sú aj odborné diskusie s dermatológmi venované problematike kožných ochorení.

Tento rok budú prednášky na témy akné, psoriáza, herpes, mykózy, rakovina kože, atopická dermatitída a terapia morskou soľou.

Trh kože sa už vyprofiloval na celoročnú edukačnú platformu, čo bolo od začiatku našim cieľom, poskytnúť komplexné informácie z klinickej dermatológie, ktoré na Slovensku absentovali. Ľudia nám denne píšu do dermatologickej online poradne na našej webstránke a konzultujú svoje problémy, alebo si vyhľadávajú informácie a spätne sa vracajú k odborným prednáškam v našom archíve“, uvádza riaditeľka podujatia Lele Tarbuk Zemanová.

V rámci Trhu kože bude po prvý raz v spolupráci s pacientskym združením Bodkáčik módna prehliadka pod názvom „Bodkovaný svet“, ktorá sa bude konať symbolicky v predvečer Svetového dňa psoriázy a jej cieľom bude poukázať symbolicky cez modely s bodkovaným vzorom, že kožné ochorenia ako sú prosiáza sú liečiteľné a netreba ich skrývať pod oblečením.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk