Trh kože mal rekordnú návštevnosť. Konzultácie s dermatológmi počas 6. ročníka v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach využilo viac ako 900 ľudí

Prednaska prof simaljakova_mykozy.jpg
Foto: Trh kože

Uplynulú sobotu 22. októbra sa konal už 6. ročník jediného podujatia zameraného na edukáciu a zvýšenie informovanosti z oblasti klinickej dermatológie Trh kože. Po druhý raz sa konal osem hodín naraz v troch mestách v Bratislave v NIVY centrum, Banskej Bystrici – Europa SC a v Košiciach – OC Optima. V každom meste boli k dispozícii diskrétne poradne zameraná na kontrolu materských znamienok dermatoskopom a verejné poradne v rámci vystavovateľských stánkov s dermatológmi. Spolu sa Trhu kože zúčastnilo 21 kožných lekárov a vyše 900 návštevníkov. Zachytené boli viaceré prípady nemelanómových nádorov kože, ale pri troch prípadoch odporučili lekári ďalšie urgentné vyšetrenia pre podozrenie na zhubný melanóm. Veľa kožných útvarov bolo odporučených na chirurgické odstránenie.

Z Bratislavy boli zároveň počas celého podujatia vysielané naživo odborné prednášky a diskusie s kožnými lekármi, ktoré moderovali zdravotnícke redaktorky a novinárky.

Diskretna poradna ba.jpg
Foto: Trh kože

Po dvoch pandemických rokoch zaznamenal Trh kože rekordnú návštevnosť a záujem ľudí o konzultáciu kožných ochorení a kontrolu materských znamienok bol mimoriadne veľký.

Do poradní prichádzali rodiny s malými deťmi s atopickými ekzémami, mladí ľudia s problematickým akné, či rôznymi inými kožnými problémami ako sú aktinická keratóza, popraskané ruky, vypadávanie vlasov, alergické reakcie na koži, rosacea….

Oz bodkacik prehliadka bodkovany svet.jpg
Foto: Trh kože

BRATISLAVA

V Bratislave boli k dispozícii dve diskrétne poradne, kde si nechalo materské znamienka a iné kožné útvary skontrolovať u štyroch lekárok 170 ľudí, verejné poradne navštívilo približne 350 záujemcov.

Napriek tomu, že online registrácia bola v krátkom čase obsadená, priestor na konzultáciu a poradenstvo bolo umožnené všetkým návštevníkom Trhu kože.

Banská Bystrica

Za osem hodín si dalo v Banskej Bystrici v diskrétnej poradni u doktorky MUDr. Ľudmily Breznickej skontrolovať znamienka 60 návštevníkov. Väčšina z nich bola vopred objednaná, ale počas celého dňa prichádzali záujemci aj priebežne. Verejné poradne navštívilo 157 záujemcov.

KOŠICE

Diskrétnu poradňu v na východe Slovenska, kde robili konzultácie a kontroly lekárky MUDr. Henrieta Kovaľová a MUDr. Gabriela Takáčová, navštívilo 90 záujemcov a verejné poradne 100 návštevníkov.

Prednaska dr zelenayova rakovina koze.jpg
Foto: Trh kože

DISKUSIE S DERMATOLÓGMI

Odborný program a moderované diskusie s lekármi na hlavnom pódiu v Bratislave otvorila prednáška Zuzany Papp venovaná liečbe a terapii kožných ochorení pomocou Mŕtveho mora. Problematike mykotických ochorení v kožnej ambulancii sa venovala prof. MUDr. Mária Šimaljaková, prednostka Dermatovenerologickej kliniky LF UK. MUDr. Zuzana Zelenayová z Národného onkologického ústavu vystúpila s prednáškou o rakovine kože a malígnom melanóme. Stále aktuálnemu a podceňovanému kožnému ochoreniu akné a jeho liečbe sa venovala primárka MUDr. Jana Nemšovská, MHA. Blok o autoimunitnom ochorení psoriáze, jej diagnostiku a liečbe, o ktorej diskutovala MUDr. Martina Part, PhD., oživila na záver a módna prehliadka Bodkový svet pripravená v spolupráci s pacientskou organizáciou Bodkáčik a Spoločnosťou psoriatikov a atopikov Slovenska.

Záver odborného diskusného pódia patril dvom témam. Kožné ochorenie rosacea, alebo ľudovo nazývané ružienka priblížila MUDr. Michaela Blaško a diskusné pódium na Trhu kože ukončila MUDr. Petra Milko s prezentáciou Starostlivosť o pleť v každom veku.

Stanky vystavovatelov a poradenstvo ba.jpg
Foto: Trh kože

Trh kože 2022 bol vysielaný naživo cez sociálne siete podujatia a následne budú všetky prednášky uložené v archíve na webstránke www.trhkoze.sk pod sekciami jednotlivých kožných ochorení a diagnóz. Záujemci o konzultácie môžu naďalej využívať 24 hodinovú online dermatologickú poradňu.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk