Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trhovisko zilinska ilustracna foto gettyimages 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : gettyimages
10. októbra 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Trh Žilinská v bratislavskom Starom Meste dostane novú podobu

Podľa informácií, ktoré poskytol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík, by chceli s rekonštrukciou začať začiatkom novembra.

Mestská časť prostredníctvom svojej stopercentnej obchodnej spoločnosti Technické služby Starého Mesta a.s. uzavrela nájomnú zmluvu na pozemok trhoviska na Žilinskej ulici na ďalších desať rokov, to znamená, že trh ostane na Žilinskej až do roka 2029,“ uviedol ďalej Števčík. Dodal, že nájom začne plynúť od prvého januára 2019 a je podmienený tým, že Technické služby budú do trhoviska investovať.

Podľa Števčíka už má mestská časť pripravený projekt, ktorý má stavebné povolenie aj dodávateľa. „Sme pripravení začať budovať prestrešenie. Budú to vlastne nové nosné prvky, niečo podobné ako je na autobusovej stanici, to znamená také tie plachty, ktoré budú napnuté na konštrukciu,“ vysvetlil starosta Starého Mesta. Nová podoba trhoviska bude stáť približne 60-tisíc eur.

Na brífingu sa Radoslav Števčík vyjadril aj k téme zimnej údržby komunikácií v správe Starého Mesta. „Mestská časť sa pripravuje v súvislosti so zmenou cestného zákona, ktorý zbavil vlastníkov priľahlých nehnuteľností povinnosti zabezpečovať schodnosť chodníkov priľahlých k tým nehnuteľnostiam a prostredníctvom Technických služieb budeme zabezpečovať najmä odhŕňanie snehu z chodníkov tak, aby boli chodníky schodné a bude to do jedného metra,“ oznámil.

Staré Mesto bude počas zimnej údržby rozdelené na zóny a budú vytvorené čaty, ktoré budú mať k dispozícii techniku a v prípade potreby vyrazia do ulíc a začnú čistiť chodníky tak, aby boli schodné,“ vysvetlil riaditeľ Technických služieb Ľuboš Majer. Ako ďalej dodal, na údržbu budú potrebovať osem fréz a tie budú mestskú časť stáť približne 24-tisíc eur. „Budeme využívať aj vlastných zamestnancov, ale budeme potrebovať aj nových, takže v tomto prípade očakávame ešte ďalšie náklady,“ ozrejmil Majer.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X