Tri krajské školy dostanú vďaka eurofondom špičkové vybavenie a zmodernizované priestory

Stredna odborna skola farskeho mps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Tri krajské školy dostanú do dvoch rokov vďaka eurofondom špičkové vybavenie a zmodernizované priestory pre praktické vyučovanie. Viac ako deväť miliónov eur si prerozdelia Spojená škola v Ivanke pri Dunaji, Stredná odborná škola na Farského v Bratislave a Stredná odborná škola na Hliníckej v Bratislave.

Na pracovisku v Zálesí Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji vznikne Centrum odborného vzdelávania a prípravy v oblasti kynológia, chov koní a jazdectvo. Centrum odborného vzdelávania a prípravy v oblasti gastronómie a hotelových služieb, ktoré bude patriť pod Strednú odbornú školu na Farského v Bratislave, vznikne na pracovisku v Dúbravke. Informačné technológie sa študenti budú učiť v Centre odborného vzdelávania a prípravy v oblasti informačných technológií Strednej odbornej školy na Hliníckej v Bratislave.

„Centrá odborného vzdelávania a prípravy vytvoria pre odborné vzdelávanie lepšie technické aj priestorové podmienky, ktoré dovolia väčšiemu počtu žiakov absolvovať prax v prostredí porovnateľnom so súkromným sektorom,“ uviedla riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK Barbora Lukáčová.

Dva projekty v príprave

Vo fáze príprav je aj vznik ďalších dvoch projektov Centier odborného vzdelávania a prípravy z eurofondov, a to na Strednej odbornej škole Polygrafickej na Račianskej ulici v Bratislave a pre oblasť stavebníctva na Strednej odbornej škole na Ivanskej ceste v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk