Trio hrajúce na spotrebiče Hurra Torpedo vystúpi v apríli v Bratislave

Hurra Torpedo, nórska kapela

Nórska formácia Hurra Torpedo vystúpi v Bratislave. Trojica hudobníkov, ktorí sa preslávili používaním domácich spotrebičov v hudbe, sa predstaví 29. apríla v Ateliéri Babylon. Slovenskí poslucháči si ich tak budú môcť vypočuť hrať na sporáky, sušičku, mixér, mikrovlnku a iné náčinie. Vstupenky na vystúpenie sú už v predaji.

Hurra Torpedo sa preslávili používaním kuchynského náčinia ako hudobných nástrojov. Spotrebičové trio pôsobí v zložení: Egil Hegerberg (basgitara, gitara, vokály), Kristopher Schau (perkusie) a Aslag Guttormsgaard (perkusie, gitara, vokály), ich poznávacím znamením sú okrem iného aj modré tepláky. Na Slovensku vystúpili v roku 2012, keď severania predviedli, ako môžu znieť coververzie hitov od Britney Spears alebo Pixies so zvukom chladničky, sporáka či mikrovlnky.

Azda najznámejším prevzatým hitom kapely, ktorá vznikla v roku 1993, je skladba Total Eclipse Of The Heart od speváčky Bonnie Tyler. V roku 2005 počas kampane pre americkú automobilku nakrútili fiktívny dokument The Crushing Blow. Ich zatiaľ posledný album Kolossus Of Makedonia vyšiel v roku 2006.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk